Butelkowa zieleń w roli głównej w 63 - metrowym mieszkaniu
salon butelkowa zieleń

Butelkowa zieleń w roli głównej w 63 – metrowym mieszkaniu

Butelkowa zieleń to niezwykle elegancki kolor. Jego wyrafinowana barwa doskonale łączy się z równie szlachetnymi tonami i materiałami, takimi jak granat, drewno, złoto, velvet czy marmur. Cały jego potencjał wykorzystała architekt Marta Piórkowska – Paluch w projekcie 63 – metrowego mieszkania przeznaczonego na wynajem. Dzięki zdecydowanemu odejściu od biało – szarego trendu, powstało miejsce samoistnie wyróżniające się spośród innych mieszkań na toruńskim rynku nieruchomości. Zajrzyjcie do środka tego niezwykłego wnętrza.

 

Salon z zielono - marmurowym aneksem kuchennym | proj. Marta Piórkowska - Paluch
Salon z zielono – marmurowym aneksem kuchennym | proj. Marta Piórkowska – Paluch

 

Pomysł na… mieszkanie skąpane w butelkowej zieleni

Jak zdradza nam architektka, koncepcja całego projektu opierała się na chęci odejścia od trendu na biało – szare wnętrza. Jak mówi, inwestorowi zależało na jego indywidualnym charakterze. Wprowadzenie mocnego koloru ożywiło całość, nadając aranżacji charakteru, a zielona sztukateryjna ściana w salonie zapewniła projektowi rozpoznawalność.

 

Sztukaterie, czyli klimat dawnych lat w nowoczesnym wydaniu

 

salon butelkowa zieleń
Aranżacja salonu | proj. Marta Piórkowska – Paluch

 

Nie tylko samym chlebem żyje człowiek

Co niektórzy traktują dom jak maszynę do mieszkania. My również możemy uznać funkcje praktyczne za nadrzędne. Jednakże jak wiemy – całość powinna być również przyjemna dla oka. W tym przypadku niewątpliwie możemy postawić znak równości między funkcjonalnością a estetyką.

Takie podejście do projektowania jest szczególnie przydatne jeśli mamy do zaaranżowania otwartą przestrzeń – tak jak w tym mieszkaniu. Z tego względu, że jest to coraz popularniejsze rozwiązanie, warto podkreślić rangę spójności stylistycznej obecnych stref funkcyjnych.

 

zielona kuchnia
proj. Marta Piórkowska – Paluch

 

Dla projektanta ważne było, aby kuchnia stała się biżuteryjnym dopełnieniem salonu, ozdobą, która poprzez czarny, marmurowy wzór gresu na ścianie, frezowania frontów oraz złote wykończenia w postaci uchwytów, baterii i dodatków, nada całości elegancji i założonego smaku.

 

Warto zwrócić uwagę na celowy zabieg braku szafek wiszących i zastąpienie ich ozdobnymi półeczkami o marmurowym wzorze, ze złotą obwódka i okrągłymi lustrami, które tworzą ciekawy detal całej aranżacji.

 

kuchnia butelkowa zieleń
Zielona kuchnia | proj. Marta Piórkowska – Paluch
Ciekawe rozwiązania zamiast wiszących szafek kuchennych
Ciekawe rozwiązania zamiast wiszących szafek kuchennych

 

Salon pod znakiem kwiatów

Często jest tak, że coś nam się na tyle podoba, że staje się inspiracją do całej aranżacji. Tak było w tym przypadku, bowiem niebanalna kwiatowa komoda, która urodą zachwyciła inwestorkę, stała się punktem wyjścia do kolorystycznej koncepcji projektu.

 

salon
proj. Marta Piórkowska – Paluch

 

We wszystkich pomieszczeniach króluje nie tylko sztukateria ścienna, ale również podsufitowa. Jest ona piękną ozdobą zwieńczającą ściany a także stanowi idealne ukrycie mocowania zasłon, których materiał nadaje przytulności wnętrzu. Elegancki wystrój mieszkania, idący odrobinę w kierunku modern classic, jest przełamany nowoczesnymi lampami.

 

salon
Salon z piękną sztukaterią w butelkowej zieleni | proj. Marta Piórkowska – Paluch

 

Azyl przytulności w kolorze butelkowej zieleni

Mieszkanie jest spójne barwą, dlatego w sypialni również pojawia się ściana w butelkowej zieleni, która jest idealnym tłem dla wykonanego na zamówienie zagłówka pokrytego velvetem w kolorze pudrowego różu. Wspólnym mianownikiem tej całej przestrzeni są złote dodatki i wykończenia, których nie zabrakło także w łazience, gdzie złote listwy i kinkiety nadają stylowego charakteru również tej niewielkiej przestrzeni.

 

sypialnia butelkowa zieleń
Sypialnia w kolorze butelkowej zieleni i pudrowego różu | proj. Marta Piórkowska – Paluch
beżowa łazienka
Mała łazienka wg projektu Marty Piórkowskiej – Paluch

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków