Ciekawe mieszkanie z elementami etno | proj. Kształt Rzeczy

Styl etno uwielbia podróże dookoła świata i ofiarowuje to, na co moda nigdy nie przemija. Aby zaaranżować mieszkanie inspirowane Afryką, Ameryką Łacińską czy Dalekim Wschodem wystarczy naprawdę kilka przedmiotów, ale starannie dobranych. Sięgaj po autentyki, a nie rzeczy stylizowane – te nie mają duszy. Wybieraj wyplatane meble i maty, grubo ciosane stoły czy szafy. Możesz zdecydować się również na wielkoformatowe fotografie: pejzaży, twarzy czy ciekawych detali związanych z wybraną kulturą. Etno daje ogrom możliwości, a ten projekt pokazuje, że nawet drobny element pozostający w tym klimacie potrafi całkowicie odmienić wnętrze.

 

Stylowa mieszanka

W zaprezentowanym w dzisiejszym wpisie projekcie zdecydowanie panuje styl eklektyczny. Widać to najwyraźniej w salonie. Znajdziemy tu elementy w klimacie etno (chociażby dywan), klasyczny parkiet, krzesła obite aksamitnym welurem, industrialny kinkiet oraz komodę w scandi klimacie. ,,Kropką nad i” są plakaty i obrazy dodające aranżacji charakteru.

 

Styl skandynawski z nutą boho we wnętrzach

 

salon etno

proj. Kształt Rzeczy

 

Mała kuchnia ze smakiem

W tej realizacji mamy przykład bardzo dobrze zaprojektowanej małej kuchni. Na dużą korzyć projektu działa przeszklenie w loftowym stylu, które optycznie powiększa wnętrze. Ponadto dzięki niemu do kuchni wpada naturalne światło, które jest największym sprzymierzeńcem udanych aranżacji.

Panuje tu biało – drewniana kolorystyka. Górne szafki są wykonane z modnego ciemnego drewna z widocznymi usłojeniami. Fajnym zabiegiem było zastosowanie motywu jodełki na podłodze w postaci klasycznego parkietu i ściany nad blatem, która jest wyłożona płytkami w chevron

 

Płytki w jodełkę, czyli przepis na nietuzinkowe wnętrze

 

proj. Kształt Rzeczy

proj. Kształt Rzeczy