Czarno na białym | proj. Mossi Atelier

Czarno na białym | proj. Mossi Atelier

Często mniej znaczy więcej, a projekt zrealizowany przez arch. Małgorzatę Moskal (Mossi Atelier) jest tego doskonałym przykładem. Monochromatyczna aranżacja złożona z kontrastowych barw: czerni i bieli, tworzy doskonałe tło dla designerskich elementów wyposażenia. Minimalistyczny wystrój pozwala im odpowiednio wybrzmieć a wszystko to bez uszczerbku na pełnej funkcjonalności apartamentu, który w rzeczy samej powstał z dwóch małych mieszkań. W efekcie spełniło się marzenie inwestora o przestronnej strefie dziennej z otwartym na salon aneksem kuchennym. Jej sercem jest kultowe lustro – rzeźba zaprojektowane przez współczesnego polskiego designera Oskara Ziętę. 

 

design: arch. Małgorzata Moskal Mossi Atelier, zdj. Patryk Polewany Photos
design: arch. Małgorzata Moskal Mossi Atelier, zdj. Patryk Polewany Photos

 

Nowoczesny minimalizm 

W tym projekcie nie było miejsca na kompromisy. Jedynym odstępstwem od czarno – białej estetyki jest drewno ocieplające aranżację. Deski ze szlachetnymi sękami pojawiają się na podłodze a także tworzą blat stołu, który dzięki transparentnej podstawie, wygląda jakby lewitował w powietrzu. 

Stół jest przytulony do monolitycznej wyspy wykonanej z konglomeratu. Skontrastowanie jej z czarną zabudową meblową, którą dodatkowo dekoruje faktura drewna, dało niesamowity efekt. Zabawa na zasadzie nakładania na siebie różnych warstw: faktur i kolorów, uczyniła to wnętrze niezwykle ciekawym w odbiorze. Aranżację aneksu dopełnia rzeźbiarska lampa marki Foscarini. 

 

Organiczny minimalizm we wnętrzach – dlaczego jest coraz popularniejszy >>

 

design: arch. Małgorzata Moskal Mossi Atelier, zdj. Patryk Polewany Photos
design: arch. Małgorzata Moskal Mossi Atelier, zdj. Patryk Polewany Photos

 

W salonie główną rolę odgrywa rodzinny narożnik w odcieniu złamanej bieli. Naprzeciwko pojawiła się ściana telewizyjna zaakcentowana czarną płytką wielkoformatową z rysunkiem kamienia. Wystrój dopełniają drewniane kule woood4you.

 

 

Black & White

W apartamencie znajdują się dwie łazienki: obie utrzymane w klimacie całego wnętrza. Toaleta dla gości jest zlokalizowana w pobliżu strefy dziennej, natomiast pokój kąpielowy pozostaje do dyspozycji domowników. Dzięki zastosowaniu drzwi w kolorze ścian bez ościeżnic, wnętrze zachowało swój monochromatyczny charakter. 

 

 

W łazienkach dominują trzy kolory bazowe: czerń, biel i szarość. Dzięki zastosowaniu różnorodnych faktur, na przykład w formie płytek strukturalnych od 41zero42 z kolekcji Pietre42, czy scenograficznej gry światłem, wnętrza prezentują design na światowym poziomie. Elementem uspójniającym obie łazienki jest czarna armatura polskiej marki HushLab z kolekcji Siena Black oraz Piatto.

 

Marka HushLab jest dostępna w showroomach z Grupy Internity Home. Sprawdź adresy >> 

 

 

Jak powstają unikatowe wnętrza?

Kreowanie unikatowych wnętrz to wieloetapowy proces. Rozpoczynam swoją pracę od wizyty na miejscu inwestycji, pomiarów oraz spotkania z klientami, gdzie dokładnie omawiamy wymogi dotyczące wnętrza i preferencji stylistycznych. Efekt finalny to składowa pomysłów, koncepcji projektowej i pracy całego zespołu, począwszy od architekta, wykonawców, producentów, kończąc na fotografie. Wnętrza apartamentu w Gdyni są bez wątpienia nietuzinkowe. Powściągliwość kolorystyki i interesujące formy. Efekt finalny jest czysty, klarowny i niepowtarzalny.

arch. Małgorzata Moskal 

 

 

arch. Małgorzata Moskal | photo: Kate Gesing
arch. Małgorzata Moskal | photo: Kate Gesing

 

Zobacz więcej:
https://www.mossiatelier.com/
https://polewany.com/

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków