Dekoracje wielkanocne w projekcie „LOFT Magdalena Adamus”- inspiracje

Mam wrażenie, że jeszcze nie zdążyliśmy się otrząsnąć po Bożym Narodzeniu i w niejednym domowym kącie moglibyśmy znaleźć igły ze świątecznego drzewka, które za nic w świecie nie chcą ustąpić miejsca pisankom, zajączkom i króliczkom. I dobrze! Żeby poczuć wiosenny klimat Wielkiej Nocy wcale nie trzeba wprowadzać do wnętrz kiczowatych ozdób, a ten projekt zrealizowany przez Magdalenę Adamus jest doskonałym tego dowodem. Dekoracje wielkanocne mogą być subtelne, szykowne i naprawdę stylowe. Jesteście ciekawi jak osiągnąć taki efekt? Zapraszam do dalszej części wpisu!

Dekoracje wielkanocne – pomysły

W zaprezentowanym dzisiaj projekcie zostało przemyconych wiele inspirujących dekoracji nie tylko w wielkanocnym stylu, ale też takich, które subtelnie przywołują wiosnę. W kontekście nadchodzących Świąt, moim zdaniem warto postawić chociażby na żywe rośliny wyeksponowane w ozdobnych doniczkach, a nawet gałązki np. bazi, które niedbale włożymy do wazonu. Ciekawą propozycją są również cebulki ze szczypiorem, albo krokusy w szklanym naczyniu.

Trend nie tylko dla odważnych – urban jungle we wnętrzach

Inną, wartą rozpatrzenia propozycją, są oczywiście wszelkiego rodzaju wianki i stroiki. Jednak ja nie upierałabym się przy tych wściekło żółtych i zielonych, a raczej celowałabym w te minimalistyczne i mocno zbliżone do naturalnej estetyki. Takowe możemy powiesić w oknie, albo na drzwiach wejściowych.

Pewnie zastanawiacie się co zrobić z tradycyjnymi pisankami… W tym roku prym będą wiodły zdecydowanie „surowe” pisanki, czyli doszczętnie pozbawione dekoru. Warto zatem postawić na jajka, które same w sobie są ozdobne, na przykład przepiórcze, albo strusie.

Rozumiem Wasze zamiłowanie do tradycji, jednakże w kontekście Wielkanocy, stawiałabym na inne jej rozumienie. Niech tradycyjną stanie się wspólna Rezurekcja, uwieńczona rodzinnym wielkanocnym śniadaniem i lawiną spotkań z bliskimi. Bazarową estetykę króliczków i zajączków zostawmy w spokoju, a jeśli lubicie dekorować okazyjnie wnętrza, naprawdę można zrobić to stylowo – tak jak w tym projekcie. Polecam! 🙂

 

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków