Design nie wróży z fusów a prawdę Ci powie o ludziach i ich wnętrzu

Design nie wróży z fusów a prawdę Ci powie o ludziach i ich wnętrzu

Sam dobry smak to nie wszystko… nie tylko powinniśmy być doskonałymi materiałoznawcami… i nie wystarczy samo orientowanie się trendach…. do każdej stylizacji, czy to modowej, czy wnętrza, trzeba mieć serce. Przeprowadzając metamorfozę wnętrza, której efekty tak lubicie oglądać na łamach naszej strony, czy też decydując się na gruntowny remont, oczywiście że łatwiej zrobić wszystko od nowa. Prościej spojrzeć na wnętrze jak na białą kartkę i dać mu drugie życie – takie jakie sobie właśnie wymyśliliśmy. Możemy nawet odtworzyć wystrój starej kamienicy, ale klimat już nie pozostanie ten sam, ponieważ reprodukcja zawsze zostanie reprodukcją. Dlatego tak ważny jest szacunek do zastanych przedmiotów i miejsc.

 

Opowiadanie historii jest kluczem współczesnego projektowania, a ta realizacja jest tego wspaniałym ucieleśnieniem. Czujecie ten wspaniały dialog między Wami a mieszkańcami miejsca zaprezentowanego w dzisiejszym wpisie? To ono staje się medium i może powiedzieć więcej niż tysiąc słów.

 

Miejsce z klimatem | proj. Colombe Design
Miejsce z klimatem | proj. Colombe Design

 

Design opowie Ci więcej

Zacznijmy od aranżacji kuchni, której centrum stanowi piękny okrągły stół, który zadomowił się tu na dobre w wytwornym towarzystwie krzeseł. W niedalekim sąsiedztwie znajduje się mini aneks kuchenny stworzony z klasycznych mebli z drewna z ozdobnymi frezami, które wzbogacono industrialnymi ramami. Oprócz funkcji estetycznych, otwarte półki stanowią dodatkowe miejsce do przechowywania. Nie sposób nie wspomnieć o tapecie w tropikalny wzór, która prezentuje swoje wdzięki na ścianie nad blatem. Ten zupełnie inny niż cała reszta element stanowi ciekawą odskocznię i sprawia, ze wnętrze staje się bardziej nowoczesne.

 

Trzeba przyznać, że piękne tapety oraz inne dekoracje ścian, takie jak sztukaterie, odgrywają niebagatelną rolę w aranżacji tego mieszkania. A wszystko zaczyna się od podstaw, którą w tym przypadku stanowią piękne drewniane parkiety.

 

Styl francuskich kamienic zagościł w polskich wnętrzach | Hot trend

 

Klimatyczna kuchnia | proj. Colombe Design
Klimatyczna kuchnia | proj. Colombe Design

 

Kuchnia z motywem tropikalnym | proj. Colombe Design
Kuchnia z motywem tropikalnym | proj. Colombe Design

 

To mieszkanie pokazuje siłę dobrego designu, jego ponadczasowość oraz odporność na przemijający czas, który działa na korzyść pięknych, starannie wykonanych i wysokiej jakości produktów. Warte uwagi są również klimatyczne drzwi dwuskrzydłowe. Nie dość, że wyglądają bardzo stylowo, to jeszcze stanowią idealne rozwiązanie do mieszkań o amfiladowym układzie. Ich zastosowanie zapewnia swobodne przenikanie się różnych pomieszczeń a także pozwala światłu dotrzeć do każdego zakamarka apartamentu.

 

Mieszkanie w kamienicy – prestiż czy udręka?

 

Salon | proj. Colombe Design
Salon | proj. Colombe Design

 

Kliknij i sprawdź adresy naszych salonów: Warszawa, Kraków, Łódź >>

 

Poznaj własne potrzeby i zrealizuj je

Ciekawym aspektem aranżacji są zastosowane wzory na tapicerkach, a także to jak wiele miejsca poświęcono w tym domu na sztukę. W przypadku tego projektu jedno można powiedzieć na pewno –  design mówi, opowiada historię. Patrząc na to miejsce, jestem prawie pewna, że mieszkają tu osoby, które uwielbiają otaczać się sztuką… które z sentymentem patrzą na minione lata, z szacunkiem podchodzą do zastanych miejsc i sprzętów. To ludzie, dla których nie trendy są priorytetem, ale własne potrzeby. Ogromna świadomość i wyczucie smaku architektów z Colombe Design pomogło przykuć wizję w piękne, klimatyczne mieszkanie. Brawo!

 

Klimatyczna kuchnia | proj. Colombe Design
Klimatyczna kuchnia | proj. Colombe Design

 

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków