Dom dla 5 - osobowej rodziny w Poznaniu | proj. Katarzyna Krawszeska Architektura Wnętrz

Dom dla 5 – osobowej rodziny w Poznaniu | proj. Katarzyna Krawszeska Architektura Wnętrz

To dom, który tętni życiem ich właścicieli. To dom otwarty, nie tylko ze względu na układ pomieszczeń, ale też dlatego, że stoi otworem dla gości. To dom, w którym często się gotuje i dużo czyta. To dom, który inwestorka odziedziczyła po ojcu, jednak musiał powstać na nowo, aby spełnić potrzeby nowych użytkowników. To dom, którego wnętrze zaprojektowała architekt wnętrz Katarzyna Kraszewska dla 5 – osobowej rodziny. To dom, który zachwyca zarówno jako całość, jak i w każdym najmniejszym detalu. 

 

proj. Katarzyna Kraszewska Architektura Wnętrz | zdj. Tom Kurek | Stylizacja: Eliza Mrozińska
proj. Katarzyna Kraszewska Architektura Wnętrz | zdj. Tom Kurek | Stylizacja: Eliza Mrozińska

 

Z głową w kwiatach

Sercem domu jest 100 – metrowa strefa dzienna, której centrum stanowi duża kuchnia z wyspą. Co ważne – jest równie piękna, co funkcjonalna. Tu się gotuje i to widać. Oprócz dużej lodówki, którą okalają podświetlane witryny na zastawę, znajdziemy tu dwie kuchenki – jedna, duża, jest w pobliżu zlewozmywaka, co usprawnia przygotowywanie posiłków, druga – dwupalnikowa – jest zainstalowana na wyspie – po to, aby gotujący mógł swobodnie rozmawiać ze zgromadzonymi przy okazałej wyspie. 

 

Monolityczną wyspę wykończoną kamieniem, wieńczy stalowy kwietnik. Ten koncept sprawił, że wnętrze przypomina barową przestrzeń. 

 

proj. Katarzyna Kraszewska Architektura Wnętrz | zdj. Tom Kurek | Stylizacja: Eliza Mrozińska
proj. Katarzyna Kraszewska Architektura Wnętrz | zdj. Tom Kurek | Stylizacja: Eliza Mrozińska

 

Pełna integracja

Tuż obok kuchni znajduje się salon. Na straży jego indywidualnej tożsamości stoją odpowiednio ustawione sofy zaprojektowane i wyprodukowane przez firmę KK Selection. Choć strefa wypoczynkowa jest „wciągnięta” w dużą otwartą przestrzeń, odpowiednia aranżacja sprawia, że panuje tu przytulna i kameralna atmosfera. Do dyspozycji domowników są książki wkomponowane w aranżację ściany. Zatapiając się w wygodnej sofie, w ciszy trzaskającego drewna w kominku, można w pełni oddać się lekturze. 

 

Aranżację dopełnia sztuka, jak obraz ,,Pływaczka” Jerzego Nowosielskiego wyeksponowany nad kominkiem oraz designerskie dodatki: patery, wazony, rzeźby oraz dekoracyjne meble i oświetlenie. Klasyczny sznyt dopełnia dębowy pakiet ułożony w jodełkę oraz sztukaterie

 

proj. Katarzyna Kraszewska Architektura Wnętrz | zdj. Tom Kurek | Stylizacja: Eliza Mrozińska
proj. Katarzyna Kraszewska Architektura Wnętrz | zdj. Tom Kurek | Stylizacja: Eliza Mrozińska

 

Spójna koncepcja

W domu znajduje się pięć łazienek, które architekt wnętrz Katarzyna Kraszewska częściowo wyposażała w warszawskim showroomie Internity Home przy ulicy Duchnickiej 3. Choć każda z nich ma swój indywidualny charakter, wszystkie odzwierciedlają spójną koncepcję. Oprócz szlachetnych kamieni, architekt wykorzystała płytki dekoracyjne dla wyróżnienia wybranych stref.

Całość dopełnia idealnie dobrana armatura. Architektka postawiła na czarne i białe baterie polskiej marki HushLab, dostępnej w naszych showroomach. 

 

 

W jednej z łazienek pojawił się oryginalny barwny akcent w postaci umywalki w pastelowo – różowym wykończeniu. To model Slim 65 z portfolio HushLab. Jej romantyczny charakter dopełnia biała armatura Siena White oraz w tym samych wykończeniu płytki ze strukturalnymi zdobieniami. Biżuteryjne złoto zastosowane jedynie w formie detalów – jak klamra kompozycyjna – spina aranżację i zadaje jej eleganckiego sznytu.

 

 

 

O architekcie

Katarzyna Kraszewska należy do grona czołowych polskich architektów wnętrz. Jej projekty były wielokrotnie nagradzane i publikowane w prasie w Polsce i za granicą, a w portfolio znajdują się wnętrza w najbardziej prestiżowych lokalizacjach. Pracownia powstała w 2004 roku z pasji do projektowania pięknych przestrzeni. Pod obecną nazwą działa od 2008 roku i tworzy dla najbardziej wymagających Klientów. Lata zbierania doświadczeń pozwoliły utworzyć grupę wyspecjalizowanych projektantów, wykonawców oraz dostawców, których wsparcie i wieloletnia współpraca umożliwia tworzenie i realizację projektów niepowtarzalnych i ponadczasowych.

Głównym założeniem Pracowni jest tworzenie wnętrz, które w pozytywny sposób wpłyną na użytkownika, są funkcjonalne, spełniają wszelkie oczekiwania oraz są eleganckie, nienachalne, wysublimowane w kolorystyce ze zwróceniem szczególnej uwagi na kompozycje, sztukę i atmosferę jakie w nich panują. Ważne aby nasi Klienci czuli się w pełni usatysfakcjonowani finalnym efektem.

 

photo: Tom Kurek
photo: Tom Kurek

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków