Dom blisko natury | proj. Studio Rysik

Dom blisko natury | proj. Studio Rysik

Willa w podwarszawskiej miejscowości zatopiona wśród drzew została zaprojektowana przez Studio Rysik dla wyjątkowej czteroosobowej rodziny. Otwarty na ogród 350 metrowy dom zapewnia kontakt z otaczającą przyrodą, ale nie zaburza potrzebnej prywatności. W projekcie królują naturalne materiały i stonowane kolory, które doskonale uzupełniają się z naturą przenikającą do wnętrza przez duże przeszklenia.

 

proj. Studio Rysik
proj. Studio Rysik

 

proj. Studio Rysik
proj. Studio Rysik

 

Willa dla czteroosobowej rodziny

W domu każdy ma swoją prywatną przestrzeń. Jednocześnie część dzienna jest urządzona tak, aby spędzanie wolnego czasu wspólnie było naturalną konsekwencją zaproponowanej aranżacji.

– Inwestorzy z sommelierskim zacięciem podkreślali, jak ważne jest dla nich przyjmowanie gości, wspólne kosztowanie wina, rozmowy w swobodnej atmosferze. Są parą z otwartymi głowami i aspiracjami na sięganie po nowe każdego dnia. Naszym zadaniem było stworzenie bezpiecznej przestrzeni, która pozwoli im wyrażać siebie i spełniać marzenia – wspominają architekci.

 

W willi znajdziemy prywatną siłownię ze strefą SPA i sauną. Takie udogodnienia sprawiają, że dom staje się samowystarczalną machiną, w której możemy realizować pasje oraz przede wszystkim dbać o zdrowie i efektywny wypoczynek.

 

 

W bliskości z naturą

Przyświecającym aspektem podczas tworzenia projektu było połączenie wnętrza domu z otaczającą naturą oraz osobowościami inwestorów. Lawirowanie między stylami, tak by zaprojektować unikalne wnętrze, to jedna z charakterystycznych cech Studia Rysik. Dom jest mieszanką boho, mid century, japandi, momentami stylu nowoczesnego a nawet retro. Kierunki te miękko przenikają się, tworząc w pełni spersonalizowaną przestrzeń. Wszystko to z poszanowaniem naturalnych materiałów i kolorów ziemi, tak aby wnętrze, pomimo upływających lat i zmieniających się trendów, wciąż zachwycało.

Takie podejście do projektowania oczywiście nie zamyka się na zmiany. Jednak baza stworzona z najwyższej jakości materiałów i stonowanych kolorów, sprawia że wnętrze może ewaluować wraz ze zmieniającymi się upodobaniami mieszkańców, bez konieczności przeprowadzania gruntownych remontów.

 

 

,,Otoczenie lasu sprawia, że każde pomieszczenie wydaje się wyjątkowe i idealne do wypoczynku a zastosowane rozwiązania tylko podkreślają ten efekt.” – podsumowują architekci.

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Marcin Jaczewski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków