Przestrzeń mieszkalna ukryta pod zielonym dachem z widokiem na jezioro

Zaskakujący projekt domu, zrealizowany przez warszawską pracownię architektoniczną 81.waw.pl. Nowoczesny, a jednak spójny z naturą, ergonomiczny, trochę tajemniczy, nietuzinkowy!

Kluczowym elementem jest dach, który chowa się na łące. Architekci chcieli zachować naturalny krajobraz i ukształtowanie terenu. Dom miał stanąć na kwitnącej łące, została ona wykorzystana jako piąta elewacja budynku. Budynek został całkowicie ukryty od strony ulicy. Delikatny spadek skierowny do jeziora pozwolił na ukrycie jednej kondygnacji. 

Najbardziej znaczącym elementem budynku jest właśnie dach w całości pokryty trawą. Spadzisty teren w kierunku jeziora umożliwił ukrycie domu od strony ulicy, a tym samym zwiększenie prywatności domowników, mogących napawać się widokiem na wodę. Pod trawiastymi pomieszczeniami znajduję się garaż i pomieszczenia techniczne. 

 

Przestronnie i funkcjonalnie

W domu znajdują się dwie strefy – sypialniania i dzienna. Z głównego holu przechodzimy do części dziennej, gdzie znajduję się kuchnia z jadalnią.  Przestronny salon z wewnętrznym zadaszonym tarasem pozwala nam cały rok cieszyć się bliskością z naturą. Druga część domu, to część prywatna domowników z sypialniami i łazienkami.
Dom przepięknie wtapia się w krajobraz. Im dłużej na niego patrzymy, tym większą mamy ochotę posiadania, właśnie takiego idelalnego, tajemniczego domu. Jest wyjątkowy i niesamowity. 

Pracownię architektoniczną 81.waw.pl tworzy małżeństwo architektów. Ich nietuzinkowe projekty doceniane są nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Projekt domu 81.waw.pl

Projekt domu 81.waw.pl

Projekt domu 81.waw.pl

Projekt domu 81.waw.pl

Projekt domu 81.waw.pl

Projekt domu 81.waw.pl

 

Więcej projektów  81.waw.pl zobaczcie  >>