Dom w klimacie black & white | proj. MAKA.STUDIO

Dom w klimacie black & white | proj. MAKA.STUDIO

Dom o powierzchni 250 m2 i na dodatek z wielkimi oknami jest chyba marzeniem każdego architekta, a Aleksandra i Wiktor Kurcowie z biura projektowego MAKA.STUDIO wykorzystali ten potencjał znakomicie! Monochromatyczny, nowocześnie urządzony dom z nutą minimalistycznego designu zachwyca w każdym, najmniejszym calu. I choć zastosowano tu dość ograniczoną kolorystykę, to nie jest tu wszystko takie czarno – białe jakby mogło się wydawać. Zapraszam do środka!

Nowoczesna forma przełamana delikatnością natury

Dwupoziomowy dom z dużymi, otwartymi przestrzeniami i pełen wyrafinowanej geometrii, naturalnie łączy się z pięknym ogrodem za sprawą ogromnych okien. To wizualne połączenie jest szczególnie widoczne w sypialni, w której w ramy okien oprawiono świerkowy las. Dość oszczędna kolorystyka domu pozwala na wlanie do wnętrza otaczającej zieleni. Jednak to nie jedyny atut ascetycznego podejścia do barwy. Dzięki temu w projekcie doszło do wyeksponowania różnorodnych faktur oraz udało się stworzyć luksusowy apartament, ale bez zbędnego blichtru. Brak podziałów i dekoracji dodatkowo porządkuje przestrzeń i podkreśla panującą tu harmonię.

Przeciwieństwem prostych form jest obła sofa znajdująca się w salonie, która kontrastuje z bardzo geometryczną przestrzenią.

 

Część prywatna znajduje się na piętrze. Sypialnie mieszkańców bazują na surowym klimacie parteru. Bazą nadal jest czerń i biel, ale złagodzona szarościami i ocieplona drewnem.

Dom w klimacie black & white | proj. MAKA.STUDIO, photo: Tom Kurek
Dom w klimacie black & white | proj. MAKA.STUDIO, photo: Tom Kurek

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Stpiczyńska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków