Dom w ponadczasowym skandynawskim stylu | proj. NOWW Studio

Dom w ponadczasowym skandynawskim stylu | proj. NOWW Studio

,,Naszym motywem przewodnim jest projektowanie czerpiące inspiracje w tym co prawdziwe, realne i szczere. Stąd odwołania do kolorystyki porannej hali pośród tatrzańskich szczytów, faktury zszarzałej deski z pomostu ciągnącego się ponad wodami Soliny, struktury przestrzennej zainspirowanej szorstkim, industrialnym charakterem hali produkcyjnej w Fabryce Porcelany w Katowicach. Czerpiemy przyjemność w materializowaniu tego co ulotne i nienamacalne, tak żeby mogło cieszyć oko i dawać przyjemność w przebywaniu z materią naszego autorstwa.” – tak o swoim podejściu do projektowania mówią architekci z NOWW Studio a ta realizacja udowadnia, że nie są to tylko czcze słowa, bo wszystko to możemy odnaleźć w tym wnętrzu.

 

proj. NOWW Studio
proj. NOWW Studio

 

Ukojenie w naturze

Dominacja stonowanych barw pozwoliła na uwydatnienie różnorodnych faktur. To w połączeniu z niezwykłym wyczuciem form, sprawiło że cały obraz wnętrza prezentuje się nienagannie. Dopełnieniem aranżacji jest natura wlewająca się do mieszkania przez duże przeszklenia. Rolę połączenia estetyk salonu i znajdującego się za dużym oknem tarasu, pełni to samo podłoże wykorzystane w obu strefach.

 

Styl industrialny i eko – połączenie stworzone na boski obraz >>

 

proj. NOWW Studio
proj. NOWW Studio

 

Dwa światy

Zestawienie ze sobą dwóch skrajnych materiałów, na dwóch przeciwległych poziomach, pozwoliło uzyskać niesamowity efekt. Z jednej strony – na podłodze – znalazło się przytulne drewno w naturalnym wybarwieniu; z drugiej – na suficie – odarty do granic możliwej surowości beton. Na tak skonstruowanym przekazie, gdzie styl industrialny płynnie łączy się ze skandynawskim, rozgrywa się codzienne życie domowników.

 

Przeważające w projekcie kubiczne formy równoważy okrągły stół, symbolicznie rozdzielający kuchnię i salon, a także znajdująca się nad nim lampa sympatyzująca z klimatem boho.

 

proj. NOWW Studio
proj. NOWW Studio

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Krzysztof Majerski

Specjalista // Ogrzewanie, wentylacja
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków