Dom w stylu hiszpańskim | proj. MNIEJ architekci

Dom w stylu hiszpańskim | proj. MNIEJ architekci, zdjęcia Migdał Studio

Brak skrępowania, luz, relaks – to bez wątpienia cechy wnętrza urządzonego w klimacie wakacyjnym. A że największą pasją inwestorów, którzy zwrócili się z prośbą o zaprojektowanie wnętrz domu do pracowni MNIEJ architekci, są podróże, obrany kierunek aranżacji musiał mieć swoje odniesienie na mapie świata. Jednogłośnie wskazano na słoneczną Hiszpanię.

 

proj. MNIEJ architekci, zdjęcia Migdał Studio
proj. MNIEJ architekci, zdjęcia Migdał Studio

 

Z południowym akcentem

Główną inspirację dla tego projektu stanowił tradycyjny, rodzinny i przytulny dom. Pełen światła, ciepłych barw oraz dobrej energii styl hiszpański okazał się strzałem w dziesiątkę.

 

 

Patchwork stylów

Metraż domu wynosi 115 m.kw. Jego sercem jest minimalistyczna kuchnia z dużą wyspą. Akcentem, który przywołuje jasne konotacje ze stylem hiszpańskim są płytki w stylu azulejos. To właśnie patchworkowa ceramika o bogatej ornamentyce stanowi nie tylko jeden z najbardziej charakterystycznych elementów obranego kierunku, ale też sprawia że wnętrze zaczyna przypominać wielobarwny witraż.

 

Stonowana zabudowa kuchenna pozwala odgrywać pierwsze skrzypce wzorzystej posadzce.

 

Przytulny klimat tworzą proste meble w odcieniach ciepłego dębu, w których ukryty jest blat roboczy. Dodatkowe miejsca do przechowywania zapewniają pojemne szuflady w wyspie. Tu również zaprojektowano płytę indukcyjną, obok której znajduje się zlewozmywak. To rozwiązanie doskonale sprawdzające się w domach, gdzie dużo się gotuje, a kuchnia jest otwarta na salon. Takie “rozłożenie funkcji” pomaga utrzymać czystość podczas przygotowywania posiłków.

 

 

Dom pełen barw, wzorów i światła

Tuż obok kuchni znajduje się salon z dużymi przeszkleniami, dzięki którym wnętrze “tonie” w południowych promieniach słońca. Pomieszczenie jest podzielone na dwie strefy: wypoczynkową i jadalnianą. Przemyślane ustawienie sof jednocześnie dzieli (porządkuje wnętrze) i łączy (pozwala na integrację domowników).

Ciepłą atmosferę buduje beż na ścianach oraz drewno na podłodze. Hiszpański akcent wprowadza stolik kawowy w kolorze ceglastego różu oraz sofy w odcieniu oliwkowym. Nienachalną elegancję zapewniają złote akcenty oraz designerskie oświetlenie. Proste zabudowy mebli stanowią ukłon w stronę nowoczesności.

 

proj. MNIEJ architekci, zdjęcia Migdał Studio
proj. MNIEJ architekci, zdjęcia Migdał Studio

 

Kolor nośnikiem energii

Charakterystyczne dla stylu hiszpańskiego odważne łączenie kolorów przewija się niemalże w każdym wnętrzu. Architekci przemycili mocniejsze barwy w formie dywanów, tapet, małych mebli oraz oczywiście wzorzystych płytek. Dzięki takim zabiegom estetyka domu wprost nawiązuje do południowego klimatu Hiszpanii oraz gorącego temperamentu jej mieszkańców.

Choć baza projektu jest stonowana, konsekwentna żonglerka wzorami i kolorami sprawia, że wnętrza są wyraziste. Ich styl zaraża dobrą energią, jednocześnie spełniając wszystkie niezbędne funkcje do komfortowego życia.

 

Zapytaj // naszego eksperta

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków