Zmieniające się za oknem pory roku, zamiast programu telewizyjnego. Słoneczna radość, deszczowe ukojenie… Inwestorzy z pomocą architektek z Mood Works stworzyli prywatny mikroświat blisko natury, choć w aglomeracji miejskiej. Przestrzeń apartamentu została zespolona z ogrodem przez dwie oranżerie i duże przeszklenia okien. Wnętrze wypełnia wysokiej klasy design, jednak dominujące są tu naturalne materiały, jak drewno czy marmur, co potęguje wrażenie połączenia z naturą. Całość dopełniają rozwiązania w klimacie boho.
W naturalnej harmonii
Dom położony na warszawskim Grochowie w sąsiedztwie przedwojennych willi, łączy kameralność małej daczy, komfort podmiejskiej willi i sznyt luksusowego apartamentu. Tak urządzone wnętrze – bez estetycznych kompromisów i jakichkolwiek kompleksów – z powodzeniem mogłoby znaleźć się w Paryżu czy Londynie. O jego wyjątkowości stanowią dopracowane detale, najwyższej jakości materiały oraz rozwiązania skrojone na miarę potrzeb użytkowników, a wszystko to w otoczeniu doskonałej w swej naturze przyrody.
Propozycje naszego stylisty
Kuchnia z widokiem…
Sercem domu jest otwarta przestrzeń dzienna. Indywidualny charakter kuchni zarysowuje wyspa, która spełnia jasno wydzielone funkcje. To tu jest zainstalowany piekarnik a także płyta indukcyjna. Vis-à-vis aneksu znajduje się jedna z oranżerii, która stanowi nie tylko doskonałe miejsce na relaks i wyciszenie, ale też wspólne biesiadowanie przy dużym, rodzinnym stole.
Mniej znaczy więcej
O harmonijnym wydźwięku projektu stanowi nie tylko przemyślana kolorystka, która idealnie łączy się z naturalnym otoczeniem domu. Architektki wykorzystały parę trików, które wpływają na taki odbiór wnętrza. Jednym z nich jest zastosowany jeden rodzaj podłogi w całej strefie dziennej. Wybór padł na bielony dąb. Innym ciekawym zabiegiem jest wykonany z tego samego materiału co blat, fartuch i zlewozmywak. Rozwiązanie to nie tylko wpływa na wizualną stronę wnętrza, ale też znacznie ułatwia utrzymanie porządku. Całość dopełniają minimalistyczne fronty oraz precyzyjnie zaprojektowane oświetlenie.
Ze starą duszą
Blisko natury jest również salon, a to wszystko dzięki wykorzystanym materiałom. Sercem wnętrza jest kominek wykończony efektownym kamieniem. Kroku dotrzymuje mu drewniana podłoga. Z kolorem marmuru doskonale korespondują kinkiety. Wraz z innymi elementami stanowiącymi sumę bardzo przemyślanych wyborów, stworzyły przytulną aranżację, w której czuć ducha zabytkowej paryskiej kamienicy.
Ciekawym elementem wystroju jest również duże lustro ustawione na przeciw okna, które nie tylko spełnia funkcje dekoracyjne, ale też dzięki odbijającym się w nim promieniom słońca, rozjaśnia przestrzeń.
Ustawienie mebli wypoczynkowych wokół kominka wytwarza zapraszającą domową atmosferę. ,,Kropką nad i” jest starannie wyselekcjonowane oświetlenie a także sztuka. Czarno – biała fotografia Szymona Brodziaka idealnie komponuje się z nowoczesną zabudową meblową, pełniącą rolę domowej biblioteczki.
Propozycje naszego stylisty
Sypialnia ze zjawiskowym salonem kąpielowym w oranżerii
Miejscem eskapistycznej ucieczki, jeszcze bardziej prywatnym niż jadalnia otulona zielenią ogrodu, jest salon kąpielowy urządzony przy głównej sypialni. Wprowadzeniem do baśniowej krainy pełnej kwiatów jest designerski fotel z przeskalowanym oparciem. We wnętrzu dominują zielone liście roślin, które ożywiają przestrzeń i działają kojąco na wszystkie zmysły. Centrum relaksu stanowi wanna wolnostojącą o organicznej formie. Źródłem naturalnego światła i „oknem” na piękno świata jest przeszklony sufit.
Propozycje naszego stylisty
Projekt wnętrza: Dorota Kuć i Karina Snuszka | Mood Works
Dorota Kuć i Karina Snuszka ukończyły Wydział Architektury Politechniki Poznańskiej, a także studiowały na Politecnico di Milano i Universita di Perugia; od 10 lat prowadzą w Warszawie autorskie studio architektoniczne Mood Works, które specjalizuje się w projektach wnętrz dla klientów indywidualnych i komercyjnych. W ich portfolio znajdują się projekty wnętrz w najbardziej prestiżowych lokalizacjach rezydencjalnych w Polsce i zagranicą, a także wnętrza flagowych butików wiodących polskich projektantów mody ostatniej dekady. Aspirując jednocześnie do roli twórczyń multidyscyplinarnych, które stale poszerzają pole swojego działania, Karina Snuszka i Dorota Kuć szczególnie cenią sobie doświadczenie zdobyte przy okazji projektów niekomercyjnych lub pro bono, do których należą projekt koncepcji wystawy głównej Muzeum Warszawy z 2015 roku, za który otrzymały wyróżnienie czy projekt aranżacji wystawy mobilnej-Nienormatywnej Wystawy Dizajnu „Błądzić jest rzeczą” z lat 2013-2014, organizowanej przez Biuro Wystaw Artystycznych. Ulubionym motywem architektek jest sztuka, która często stanowi dla nich punkt wyjścia w procesie tworzenia projektu. Snuszka i Kuć cenią sobie współpracę z młodymi twórcami i regularnie korzystają z ich zasobów przy okazji tworzenia projektów dla osób prywatnych i firm.
|
Zapytaj // naszego eksperta
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zobacz // próbki i ekspozycję