Dyskretny urok marmuru - architekt zdradza nam jak go zaaranżować

Dyskretny urok marmuru – architekt zdradza nam jak go zaaranżować

Marmur, obok drewna jest jednym z najbardziej ponadczasowych materiałów wykorzystywanych w architekturze. I choć drewno (a nawet materiały drewnopodobne) wplatamy w aranżacje bez opamiętania, tak do marmuru mamy bardziej sceptyczny stosunek. Jednakże współczesne projekty prezentowane przez architektów pokazują, że nasze obawy związane z tym materiałem są kompletnie nieuzasadnione. Wystarczy jedynie dobrze go ograć. Ale jak? Ten i inne triki projektowe zdradza arch. Eliza Wojtasiewicz z biura projektowego Kaza Interior Design.

 

Oaza kobiecości z marmurem w roli głównej

Głównym bohaterem dzisiejszego materiału jest bardzo kobiece mieszkanie o powierzchni ok. 90 m2. Jak zdradza arch. Eliza Wojtasiewicz, głównym celem było zaaranżowanie wnętrza innego niż “obowiązujące trendy”, to znaczy bez bieli, szarości i chromu. Miało być elegancko, kobieco i z odrobiną złota.

 

W projekcie możemy zauważyć kilka zaokrąglonych ścian, które nadały projektowi swojego rodzaju ,,miękkości”. Wisienką na torcie są grube, mięsiste zasłony, dzięki którym udało się uzyskać klimat intymności i zarazem elegancji.

 

proj. KAZA INTERIOR DESIGN
proj. KAZA INTERIOR DESIGN

 

Co ciekawe, na prawie wszystkich ścianach zastosowano inny materiał niż farba. Znajdziemy tu tapety, skórę Alphenberg a nawet laminam. Z tego ostatniego produktu jest wykonana ściana w kuchni i jadalni, z której autorki projektu są szczególnie zadowolone… choć łatwo nie było. Jak przyznają, wymagała ona niezwykłej precyzyjności, a pikanterii całej sytuacji nadała krzywa ściana. Dodatkowo, jak wspominają, dużo czasu zajęło znalezienie odpowiednich złotych listewek pomiędzy płyty.

 

Choć w salonie zastosowano bardzo dużo różnych materiałów, nie ma się wrażenia ,,przeładowania”, ponieważ wszystkie elementy doskonale ze sobą współgrają.

 

 

Jak zaaranżować marmur? – rada architekta

 

,,Marmur “lubi” szlachetne dodatki, na przykład srebro, złoto. Jest wyrazisty, a zarazem delikatny, więc powinien być główną dekoracją wnętrza niezdominowaną przez inne elementy.”

arch. Eliza Wojtasiewicz (Kaza Interior Design)

 

Przeczytaj również nasze opracowanie tematu >> Z czym łączyć marmur, żeby nie wyglądał przaśnie?

 

proj. KAZA Interior Design
proj. KAZA Interior Design

 

Projekt: Eliza Wojtasiewicz, Katarzyna Olejarz (KAZA INTERIOR DESIGN)
Zdjęcia: Anna Orłowska, Mateusz Lipiński

 

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków