Eklektyczne wnętrze z elementami artystycznej bohemy

Eklektyczne wnętrze z elementami artystycznej bohemy | proj. FAVA Studio

 

To eklektyczne wnętrze niewątpliwie stanowi kwintesencję najciekawszych trendów 2023 roku. Jakie smaczki znajdziemy w 90 – metrowym apartamencie? Katarzyna i Marcin Łubińscy (Fava Studio) tworzący zgrany duet nie tylko w życiu zawodowym, ale i prywatnym, postawili na mocno użylony kamień, kontrastowe zestawienie różnych odcieni drewna, beż w bezkompromisowym wydaniu i zabawę różnymi fakturami.

 

eklektyczne wnętrze
Design: Fava Studio

 

Komfortowe i stylowe wnętrze
stwórz w Internity Home z dedykowanym specjalistą do kontaktu

 

Preludium wnętrza

Mieszkanie jest zlokalizowane w Sopocie. Składa się z widnej strefy dziennej połączonej z aneksem kuchennym i jadalnią. W części prywatnej znajdują się trzy pokoje i salon kąpielowy. Jednak prawdziwym preludium projektu jest przedpokój.

 

Uważamy, że przedpokój powinien stanowić zapowiedź tego, co nastąpi po wejściu dalej, dlatego staramy się mu poświęcać wiele uwagi i dopieszczać każdy, najmniejszy detal.

Katarzyna i Marcin Łubińscy (Fava Studio)

 

W tym niewielkim korytarzu znalazła się całkiem pojemna szafa oraz zaprojektowane przez architektów tapicerowane siedzisko. Wysoką jakość wnętrza podkreśla kamienna posadzka ułożona w prosty, ale efektowny wzór. Ściana naprzeciwko wejścia jest wykończona drewnem ozdobionym ciekawym frezowaniem. Całość dopełnia strukturalna tapeta firmy Arte, która subtelnie przenika również do aranżacji salonu.

 

eklektyczne wnętrze
Design: Fava Studio

 

Marmur i orzech – duet idealny

Jak mówią architekci, projekt jest utrzymany w stylistyce łączącej eklektyzm i artystyczne dodatki rodem z bohemy. We wnętrzu dominuje jasna kolorystyka, przełamana akcentami żywych barw i mocno użylonego kamienia, który ma szansę ukazać w pełni swój potencjał aranżacyjny w kuchni.

– Jednym z założeń projektowych było maksymalne zwiększenie strefy dziennej przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności kuchni – informują architekci. Dzięki zastosowaniu zróżnicowanych frontów szafek, zabudowa kuchenna wydaje się lżejsza i mniej rozbudowana niż w rzeczywistości ma to miejsce. Okalające blat roboczy wysokie szafki zwieńczone delikatnym łukiem wtapiają się w ściany tworząc dekoracyjną, wykończoną kamieniem naturalnym niszę.

 

kuchnia z jadalnią
Design: Fava Studio

 

Eklektyczne wnętrze otulone beżem

Część dzienna jest zaprojektowana w oparciu o jasne kolory oscylujące wokół modnego beżu, który pozwala w pełni wybrzmieć pięknemu krajobrazowi zza okien. ,,Miękkości” wnętrzu nadają meble o opływowych kształtach. Ich design nie tylko idealnie wpisuje się w aktualne trendy, ale też przełamuje dynamiczny kształt pomieszczenia. Dodatkowe walory estetyczne dostarczają różnorodne materiały, razem tworzące bardzo spójny obraz.

 

beżowy salon
Design: Fava Studio

 

W klimacie spa

O spójności wnętrza decyduje przede wszystkim przemyślane zastosowanie materiałów i kolorów. Nie bez przyczyny kamienny wzór na podłodze z przedpokoju został powtórzony w łazience. Tym samym unikamy zbędnego różnicowania na rzecz pełnej harmonii. W aranżacji łazienki na uwagę zasługuje również szafka podumywalkowa, której fronty są wykończone niestandardowo tapetą o fakturze tkaniny, co nadaje wnętrzu pożądanej przytulności.

Ciekawym zabiegiem jest także wyłożenie ścian w strategicznych miejscach (najbardziej narażonych na działanie wody) modnymi płytkami w kształcie półwałka. Powyżej zastosowano farbę wapienną.

 

Zapytaj // naszego eksperta

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków