Ekopark 5 | proj. Exit Design

Ekopark 5 | proj. Exit Design

W dzisiejszym wpisie przedstawiamy projekt 180 – metrowego domu, w którym na pierwszy plan wysuwa się ponadczasowe połączenie niebieskości z szarością. Nowoczesnego sznytu dodaje mu przemyślana w każdym calu aranżacja oraz designerskie smaczki. Jesteście ciekawi? Zapraszamy do wnętrza!

Mieszkanie pełne światła

Na pierwszy ogień pójdzie najbardziej reprezentatywne pomieszczenie w domu, czyli oczywiście salon, który zachwyca przestronnością. Taki efekt udało się osiągnąć dzięki wielkim oknom, które znalazły się na jednej ze ścian, a także za pomocą pewnego triku. Otóż dużo dobrego zrobiło tu pomalowanie ścian na szaro, a sufitu na biało. To znacznie podwyższyło wnętrze. Dla jeszcze lepszego efektu, zrezygnowano ze zwieszanych lamp, na rzecz minimalistycznych opraw natynkowych.

Wrażenie przestronności to również zasługa odpowiedniej aranżacji. Nie ma mowy o przeładowaniu. Panuje tu spokojna kompozycja i umiarkowany minimalizm. Lekkości wnętrzu dodają ozdobne zasłony oraz meble modułowe. Zamiast topornego narożnika, pojawiły się tu tylko moduły, z których stworzono doskonałą kompozycję do wypoczynku. Tworzą go mini narożnik, mini szezlong oraz puf, który sprawdza się wyśmienicie w roli stolika kawowego. Designerskiego smaczku wnętrzu dodaje kultowy fotel Egg.

Meble modułowe znajdziesz w naszych showroomach: Internity Home w Warszawie i Łodzi oraz Prodesigne w Krakowie. 

Elegancko i przytulnie

Pomimo, że w mieszkaniu raczej panuje umiarkowany minimalizm, to jednak jest tu dosyć przytulna atmosfera. Wszystko za sprawą wykorzystania drewna w aranżacji. Drewniane deski podłogowe to nie tylko gwarancja dobrej jakości, ale też nieprzemijającej elegancji.

Elegancja od podstaw

Dużą zasługą w stworzeniu przytulnego klimatu mają również różnego rodzaju tekstylia, takie jak zasłony czy poduszki ułożone na wypoczynku. 

W naszych salonach są dostępne tkaniny największych światowych producentów, takich jak: Cole & Son, Villa Nova, Mark Alexander, Designers Guild etc. 

Poznaj najmodniejsze wzory i kolory

Projekt: Exit Design

Zdjęcia: Hanka Długosz

Zapytaj // naszego eksperta

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×