Elegancja i prostota w sercu Warszawy | proj. Beautiful Minds
proj. Beautiful Minds
proj. Beautiful Minds

Elegancja i prostota w sercu Warszawy | proj. Beautiful Minds

Dziś zaprosimy Was w podróż po 200 – metrowym apartamencie w sercu Warszawy. Stonowane kolory i szlachetne materiały, czerpiące inspiracje z natury, stanowią o wyjątkowości tego projektu oraz udowadniają, że w samym centrum aglomeracji miejskiej można znaleźć balans i ukojenie. Jak balsam na duszę wpływa odpowiednio zaprojektowane oświetlenie, które nie tylko spełnia podstawowe role, ale również tworzy przytulny klimat. Poznajcie bliżej pracownię projektową Beautiful Minds, która zaprojektowała to wnętrze.  

 

proj. Beautiful Minds
proj. Beautiful Minds

 

Przytulnie i z charakterem

Apartament choć jest bardzo elegancki i nowoczesny, jednocześnie otula ciepłem. Jest to zasługą drewna, które pojawia się na podłodze oraz w formie detali dekoracyjnych, takich jak na przykład lamele na ścianie telewizyjnej. Nie bez znaczenia są również tkaniny otulające otwartą przestrzeń. Pół-transparentne lniane zasłony nie zabierają cennego światła a jednocześnie nadają aranżacji ton przytulności.

 

-Wnętrze tego 200 metrowego apartamentu to czysta nowoczesna elegancja. Znajdziemy tu proste nowoczesne formy, szlachetne materiały i oświetlenie, które nadaje charakteru wnętrzu – tak o projekcie mówią architekci z Beautiful Minds. 

 

proj. Beautiful Minds
proj. Beautiful Minds

 

Wszystko na swoim miejscu

Ważnym elementem projektu jest oświetlenie. Choć spojrzenia wszystkich kradną oprawy dekoracyjne, w roli głównej występują projektory umieszczone na szynoprzewodach, które oprócz tego, że równomiernie oświetlają otwartą przestrzeń, dodatkowo porządkują ją. Pomocne w symbolicznym podziale wnętrza okazało się również zastosowanie dwóch różnych materiałów na podłodze: drewna w salonie i jadalni, gresu w kuchni. 

 

Matowe wykończenie posadzki idealnie harmonizuje z minimalistycznymi frontami szafek kuchennych, które stanowią idealne tło dla otwartej strefy dziennej. 

 

 

Polska gościnność w nowoczesnym wydaniu

Sercem projektu jest duży rodzinny stół wytwarzający zapraszającą atmosferę, podobnie jak krzesła z wygodnymi tapicerowanymi oparciami. Strukturalna tkanina, która wyróżnia się na tle matowych powierzchni, dodatkowo uatrakcyjnia projekt. Wartym podpatrzenia zabiegiem jest również wykorzystanie wyspy. Od strony jadalni architekci wygospodarowali w jej wnętrzu miejsce na książki. Kontynuację domowej biblioteki znajdziemy w salonie.

 

Komoda na nóżkach wraz z linearnymi grafikami wprowadza do wnętrza nutę klasycznej estetyki. Całość dopełniają złote detale w bardzo nowoczesnej prostej formie. 

 

proj. Beautiful Minds
proj. Beautiful Minds

 

 

Naturalne piękno 

Łazienka będąca swoistym pokojem kąpielowym na pewno zachwyci wszystkich miłośników organicznego designu. Podstawę aranżacji stanowią płytki ze strukturą kamienia. Ich stonowany charakter idealnie komponuje się z drewnem i obłymi formami zastosowanymi w projekcie. Sercem wnętrza jest owalna wanna wolnostojąca potęgująca wrażenie spokoju i wycieszenia. Zasłona wraz z odpowiednio zaprojektowanym oświetleniem wprowadza intymny klimat. 

 

Biophlic Wnętrza w stylu biophilic design, czyli o potrzebie bliskości z naturą

 

 

Projekt: Beautiful Minds
Częściowe wyposażenie wnętrza: Showroomy z Grupy Internity Home

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków