Niezwykle popularny styl skandynawski wprowadził modę na jasne podłogi. Naturalnie jasne drewno, albo to sztucznie bielone zagościło w większości mieszkań. Nie ma w tym nic złego, jednakże przy tym wszystkim nie należy zapominać o bardzo klasycznym rozwiązaniu jakim są ciemne podłogi. Nasycony kolor drewna, na przykład orzech, sprawia że wnętrze staje się bardziej eleganckie. Oprócz tego musicie wiedzieć, że tegoroczne targi w Mediolanie zapowiedziały wielki powrót ciemnego drewna w projektach wnętrz, tym samym nokautując chociażby miodowy dąb.
Ciemna podłoga to klasa sama w sobie
Ten projekt według warszawskiego biura architektonicznego TK Architekci pokazuje, że nawet w mieszkaniu, które jest utrzymane w jasnych tonach, ciemne deski na podłodze sprawdzają się doskonale. Kontrastując z całością wprowadzają do aranżacji nieoczywisty fragment, który jest niejako elementem zaskoczenia w nowoczesnym wnętrzu, pomimo że to sprawdzone i bardzo znane rozwiązanie.
Ciekawym trikiem projektowym, jaki tu zastosowano, jest położenie na całej powierzchni podłogi tego samego rodzaju podłoża. To optycznie powiększa przestrzeń i sprawia, że mieszkanie typu open space jest spójne, pomimo występowania tu kilku stref użytkowych, takich jak kuchnia, hol, jadalnia i salon.
Drewniana podłoga – czym się kierować przy jej wyborze?
Największy wybór wysokiej jakości mebli i oświetlenia znajdziesz w naszych showroomach
Dopraw wnętrze ciemną podłogą
Łazienka piękna w swej prostocie
Wnętrze, które również zachwyciło mnie w tym projekcie to beżowo – szara łazienka. Centrum tego pomieszczenia stanowi okazała strefa umywalkowa. Znajdują się tu dwie obłe umywalki nablatowe doprawione chromowanymi bateriami natynkowymi. Przysłowiową wisienką na torcie są włoskie płytki Mutina o nierównomiernej i przez to ciekawej fakturze. Ten dosyć minimalistyczny efekt 3D dodatkowo podkreślono podświetleniem, które wydobywa piękno użytej ceramiki.
Zobacz, jakie wybrać płytki do małej łazienki >>
Pomysł na łazienkę