Elegancki minimalizm w 190 - metrowym apartamencie | proj.: DOMagała Design

Elegancki minimalizm w 190 – metrowym apartamencie | proj.: DOMagała Design

Mniej znaczy więcej, a w przypadku tego apartamentu na pewno. Jego minimalistyczny styl to zasługa zastosowania najwyższej jakości surowo wyselekcjonowanych materiałów, które razem tworzą niezwykle przytulną i ponadczasową przestrzeń. I choć głównym zadaniem postawianym przez architektem Filipem Domagałą (DOMagała Design) było stworzenie uniwersalnej aranżacji, tak aby w przyszłości łatwo można było sprzedać nieruchomość, wnętrze fascynuje indywidualnym charakterem. Nic więc dziwnego, że inwestorzy postanowili zagrzać tu miejsce na dłużej, odraczając plan spieniężenia inwestycji. 190 – metrowy apartament jest położony w sercu tętniącego życiem Mokotowa. Panujący we wnętrzu nastrojowy, wyciszający klimat uzyskano dzięki wykorzystaniu stonowanej palety barw oraz naturalnych materiałów. Częściowe wyposażenie wnętrza pochodzi z showroomów z Grupy Internity Home, natomiast sesję zdjęciową wykonał Tom Kurek.

 

strefa dzienna
proj. DOMagała Design | fot. Tom Kurek

 

Przestrzeń szyta na miarę

Jednym z największych wyzwań było „rozrysowanie” układu pomieszczeń od zera, bowiem apartament w stanie deweloperskim nie miał ścian działowych. Inwestorzy nabyli pusty open space, co z jednej strony może wydawać się sytuacją idealną, z drugiej – zbyt wiele możliwości wbrew pozorom często ogranicza.

Celem było stworzenie optymalnego układu dla rodziny 2+2. W efekcie mieszkanie zostało podzielone na dwie strefy: dzienną i nocną (prywatną). Miejscem rodzinnych spotkań jest ogromny salon z jadalnią i kuchnią. Tutaj również udało się wygospodarować gabinet wydzielony od reszty pomieszczenia modnym przeszkleniem. Dzięki temu do strefy home office dociera światło, a w razie potrzeby większej prywatności, domownicy mają do dyspozycji zasłonę.

 

proj. DOMagała Design | fot. Tom Kurek
proj. DOMagała Design | fot. Tom Kurek

 

W drugiej części znajdują się pokoje dziecięce, sypialnia, garderoba oraz dwie łazienki. Całość uzupełnia pralnia, toaleta oraz spiżarnia. W ten sposób udało się wykorzystać każdy metr kwadratowy apartamentu. Obie strefy wzajemnie się przenikają a między nimi znajdują się szklane drzwi z subtelnym loftowym detalem.

 

przeszklenia we wnętrzu
proj. DOMagała Design | fot. Tom Kurek

 

W otulinie drewna

W aranżacji dominują ciepłe, zrównoważone kolory. Naturalne faktury, mocno szczotkowane drewno, kamień, miękkie tkaniny, wysokiej jakości meble czy wyselekcjonowane oświetlenie to składowe tego wnętrza. Apartament w całości jest zaprojektowany w systemie smart home. Oprócz bogactwa przestrzeni mamy tutaj też ogromne możliwości technologiczne, jeżeli chodzi o inteligentne zarządzanie domem.

Motywem przewodnim projektu jest drewno, które całą swoją krasę ma szansę ukazać w aranżacji kuchni. Co ciekawe, zastosowanie obłogu to pomysł inwestorów, którzy zobaczyli to rozwiązanie w siłowni znajdującej się w tym apartamentowcu. Jak widać, okazało się to strzałem w dziesiątkę. Ten naturalny materiał nie tylko tworzy przytulną atmosferę, ale też idealnie łączy się z innymi fakturami znajdującymi się w projekcie, jak kamień czy szło.

 

kuchnia
proj. DOMagała Design | fot. Tom Kurek

 

Dużym plusem apartamentu zlokalizowanego na parterze jest dostęp do prywatnego ogrodu. Liczne przeszklenia sprawiają, że jego zieleń może przenikać do wnętrza, wpływając na jeszcze większy komfort użytkowania.

 

Wnętrza w stylu biophilic design, czyli o potrzebie bliskości z naturą

 

proj. DOMagała Design | fot. Tom Kurek
proj. DOMagała Design | fot. Tom Kurek

 

Granatowa łazienka ze szczyptą złota

Do części dziennej jest dedykowana mała toaleta. Ona – jako jedyna – wymyka się schematowi stonowanych wnętrz. Tutaj zatryumfował mocny kolor. Zestawienie granatu z kamieniem, szarą ceramiką, ciemnym drewnem i złotem w prostej formie zaowocowało stworzeniem niebanalnej przestrzeni. Na uwagę zasługuje również designerska umywalka włoskiej marki Cielo.

 

 

Nowoczesne łazienki z ceramiką polskiej marki HushLab

Dwie pozostałe łazienki kontynuują estetykę całego apartamentu. Znajdziemy tu połączenie drewna i szarego kamienia. Całość dopełnia biała ceramika marki HushLab oraz chromowane i czarne baterie. W obu pomieszczeniach architekt zdecydował się na zastosowanie dekoracyjnych grzejników Fat Vertical tego samego brandu. Dzięki temu, że zadbano o najwyższej jakości wyposażenie, wnętrza nie tylko będą przez lata spełniały swoje funkcje, ale też niezmiennie zachwycały.

 

szaro drewniana łazienka
proj. DOMagała Design | fot. Tom Kurek

 

 

Przestrzeń na (drugie) życie

Projekt realizuje koncepcję holistycznego podejścia do architektury wnętrz. Każdy jego element pozostaje ze sobą w dialogu, tworząc coś na kształt niedokończonej rozmowy… bo pomiędzy wierszami jest miejsce na życie, zmieniające się potrzeby i upodobania. Baza stworzona z najwyższej jakości materiałów daje pewność szlachetnego starzenia się wnętrza, gdzie nie będzie potrzeby wymieniana na nowe. Odnawianie i przekształcanie, zgoda na upływający czas – ten projekt daje na to przestrzeń.

 

proj. DOMagała Design | fot. Tom Kurek
proj. DOMagała Design | fot. Tom Kurek

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków