Niepozorny metraż (50 m2) nigdy nie może stać na drodze do kreatywnego wykorzystania przestrzeni, w szczególności gdy główną inspiracją dla wystroju są obrazy namalowane przez mamę inwestora. To sztuka stała się punktem wyjścia dla projektu i też ona nadała ogólny ton aranżacji. W ten sposób powstało wnętrze intrygujące barwnymi połączeniami, niestereotypowo zastosowanymi materiałami oraz otulające fakturami i wzorami tak, by nie dostarczać nadprogramowych bodźców. Projekt autorstwa Grupy Nono zachwyca dopieszczonymi detalami i – jak dzieło na płótnie – zostawia duże pole dla wyobraźni.
Artystyczna nuta
Baza w postaci ciemnej podłogi i jasnych ścian ukierunkowała stylistykę wnętrza. Jego dopełnieniem jest granat, który największe nasycenie osiąga w samym sercu mieszkania, choć zapowiedź znajdziemy już w strefie wejścia. Granatowa kuchnia w kształcie litery ,,L” z centralnie ustawionym stołem tworzy zapraszający, przytulny klimat. Artystyczny detal wprowadzają fronty z klasyczną ramką zwieńczoną łukiem. Całość dopełniają szczotkowane mosiężne uchwyty oraz zjawiskowy ryflowany okap.
Aneks kuchenny wydzielono od reszty mieszkania za pomocą podwieszanego sufitu w tym samym kolorze co zabudowa meblowa.
Propozycje naszego stylisty
Barwne zagrania
Choć granat dominuje aranżację, za jego sukcesem stoją inne barwy, które harmonizują całość. Zimne tony niebieskiego skutecznie ociepla nieoczywista rudość, którą możemy dostrzec chociażby na tapicerce fotela w salonie. Natomiast pomostem pomiędzy kontrastami jest sprawdzona szarość, która działa otulająco i wyciszająco, a w formie tynku strukturalnego zastosowanego w strefie dziennej dodatkowo nadaje głębi. W aranżacji pojawia się również klasyczna czerń w detalach oraz modny beż. Nie sposób nie wspomnieć o szkle ornamentowym, które powraca do łask. Niestandardowo i w różnorodnej formie zastosowane łamie dawne stereotypy oraz dodaje artystycznego sznytu.
Kolorystyka mieszkania, mino swojej różnorodności, jest stonowana i elegancka.
Produkty inspirowane stylem wnętrza
Przestrzeń do wypoczynku
Głównym założeniem projektowym było stworzenie przestrzeni idealnej do wypoczynku, wyciszenia i odcięcia od nadmiaru bodźców. Nie bez powodu w projekcie wykorzystano naturalne autentyczne materiały. Zaokrąglone kontury dodatkowo zmiękczają wnętrze i jednocześnie tworzą przyjemną atmosferę. Miękkość, której można bezpośrednio doświadczyć zapewniają wyselekcjonowane tkaniny i tapicerki.
Nastrojowy klimat tworzą również tapety. Różnorodny i wyrazisty wzór od Morris & Co. ożywia kompozycję oraz nadaje sypialni osobliwego charakteru. Całość tonują klasyczne elementy wyposażenia, jak drewniana elegancka podłoga, tradycyjne zasłony oraz brązowe lustro. Funkcję garderoby pełni szafa zabudowana zlicowana ze ścianą.
Detale, wzory i faktury nadają artystyczny sznyt wnętrzu.
W krainie dzikiej błogości
Z kroplą awangardy
W łazience znów pojawia się wzór. Tym razem architekci postawili na lastryko, które już od paru lat udowadnia swoją mocną pozycję we wnętrzach. Bazowe tło dopełniają fakturowane płytki szkliwione w kształcie cegiełki zastosowane w strefie kąpielowej oraz zabudowa stelaża w kolorze przewodnim projektu. Prostotę aranżacji przełamuje wyjątkowy dywan z płytek. Wnętrze ociepla fornir z orzecha amerykańskiego.
Odważne zestawienia kolorów, wzorów i faktur sprawiły, że mieszkanie prezentuje się nowocześnie i jednocześnie ponadczasowo. W tym wnętrzu nic nie jest przypadkowe, a każdy jego detal dopieszczono. Wyważone proporcje sprawiły, że choć znajdziemy tu wiele wątków, wszystkie razem tworzą piękną opowieść. Projekt Grupy Nono obrazuje doskonałą równowagę miedzy klasyką i awangardą z właściwym dla siebie językiem designu.
Z kroplą granatu
Zapytaj // naszego eksperta
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zobacz // próbki i ekspozycję