Granat, bordo i zieleń w 55 – metrowym mieszkaniu | proj. Wonderspace

Zaprezentowane w dzisiejszym wpisie mieszkanie znajduje się na 14 piętrze apartamentowca w centrum Poznania. Za jego projektem stoi Marietta Wojtczak (Wonderspace). Motywem przewodnim aranżacji są trzy kolory: granat, bordo i zieleń, które dopełniają ponadczasową biało – szarą bazę. Funkcjonalność projektu została dopasowana do wynajmu krótko- i długoterminowego, dlatego na ponad 50 – metrowym metrażu przewidziano sporo miejsca do przechowywania oraz zaprojektowano w pełni wyposażoną kuchnię. 

 

 

 

Granatowa kuchnia otwarta na salon 

Sercem mieszkania jest salon z jadalnią i aneksem kuchennym. Bez wątpienia najbardziej wyrazistą jego częścią jest granatowa kuchnia, stanowiąca mocne tło dla przestrzeni dziennej. Z wyrazistym kolorem zabudowy kuchennej wchodzi w dialog sofa obita modnym butelkowozielonym welurem. Całość dopełniają złote detale w minimalistycznej formie. 

Ciekawym zabiegiem, który charakteryzuje cały projekt, jest zabawa geometrią. 

 

Całe wnętrze pełne jest różnych geometrycznych kształtów – trójkątne listwy ozdobne w przedpokoju, prostokąty ze sztukaterii na ścianie telewizyjnej czy suficie, równoległe podziały kolorów na ścianie w sypialni. Aby złagodzić te wszystkie ostre formy, w projekcie pojawiły się zabudowy z obłymi bokami. 

Marietta Wojtczak (Wonderspace)

 

proj. Wonderspace | fot. Kamil Brycki
proj. Wonderspace | fot. Kamil Brycki

 

Plamy koloru przykuwające wzrok 

Choć w mieszkaniu pojawiają się odważne kolory, nie ma się wrażenia przesady. Taki efekt udało się osiągnąć, dzięki temu że bloki kolorystyczne są wykorzystane jedynie jako akcenty ożywiające stonowaną paletę bieli i szarości będącą dominantą. 

Dobrym przykładem takiego działania jest aranżacja sypialni. Byłoby to jedno z wielu, niewyróżniających się pomieszczeń, gdyby nie granatowy sufit, który nadał charakteru z pozoru „zwykłej” sypialni. Z drugiej strony, tak mocny akcent potrzebował wyciszającego otoczenia. Złote dodatki nadają całości szlachetnego wyrazu. 

 

 

W oparach bordo

Projekt łazienki zdominowało bordo, które pojawiło się na ścianach bez płytek. Jak widzimy jest to idealny kolor do wnętrz, które chcą się wyróżnić. Jego inną zaletą jest fakt, że ma bardzo elegancki wydźwięk. A w połączeniu z marmurem zyskuje jeszcze bardziej luksusowy wygląd. Strukturalne płytki, z którymi korespondują frezy na szafce, dopełniają aranżację. 

 

proj. Wonderspace | fot. Kamil Brycki
proj. Wonderspace | fot. Kamil Brycki

 

Ten sam kolor został wykorzystany w strefie wejścia. Jednak tym razem całkowicie zdominował wnętrze, jakby chciał zapowiedzieć, że odegra w projekcie bardzo ważną rolę. Dzięki temu, że architektka postawiła na bordowy total look, mieszkanie już od progu wprowadza w zachwyt. Dla równowagi – zabudowa meblowa obecna w przedpokoju, jest wykończona gładkimi białymi frontami. 

 

proj. Wonderspace | fot. Kamil Brycki
proj. Wonderspace | fot. Kamil Brycki

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków