Inspiracja tygodnia: minimalizm, scandi i glamour | Proj. Inbalance

Inspiracja tygodnia: minimalizm, scandi i glamour | Proj. Inbalance

Wśród nas nadal jest wielu sceptyków wobec eklektyzmu we wnętrzach. Miksowanie różnych stylów święci triumfy, lecz ciągle słyszy się głosy: „ładnie wygląda tylko na zdjęciach” lub „to nie dla mnie”. Natomiast na łamach naszego bloga, niemal codziennie staramy się udowodniać, że łączenie różnych tendencji jest dla każdego i pozornie wykluczające się style są w stanie stworzyć zgrany zespół. Dziś prezentujemy tego żywy dowód – trio aranżacyjne autorstwa studia Inbalance. Wnętrze niewielkiego mieszkania powstało z połączenia minimalizmu z echami scandi i odrobiną kobiecego glamour. Rozwiązanie idealne dla małżeństwa z dzieckiem, gdyż wydaje się, że  trafia w gusta każdego z nich. Cotygodniową inspirację poświęcimy właśnie temu zestawowi, więc jeśli szukacie pomysłu na wnętrze idące w tym kierunku, dobrze trafiliście.

Musztardowa sofa w salonie. | Proj.: Hanna Brzozowska – Studio Projektowania Wnętrz Inbalance ; Fot.: Beata Sikora

Każdemu według potrzeb

Zadaniem Hanny Brzozowskiej z Inbalance, było zaprojektowanie wnętrza dla trzyosobowej rodziny. Mieszkanie o powierzchni 68m2 miało odpowiadać gustowi i stylowi życia małżeństwa i ich małej córeczki, która uwielbia księżniczki. Przy takim projekcie trzeba uwzględnić potrzeby każdej z osób. Zatem zamiast iść na kompromisy, można połączyć ze sobą kilka stylów. Architektka, obdarzona przez inwestorów ogromnym zaufaniem, zaproponowała odrębną kolorystykę dla każdego z pomieszczeń, stosując zasadę przeciwwagi. Mamy tu więc połączenia ciemnej kuchni z jasnym salonem, skandynawskiej sypialni w bieli, minimalistycznej łazienki z nutą koloru oraz pokoju dziecięcego z plecionkami w stylu boho. Mimo pozornej wielości, style harmonijnie się ze sobą przeplatają, nie wchodząc sobie w drogę.

Inbalance
Pokój dziecięcy z dodatkami w stylu boho. | Proj.: Hanna Brzozowska – Studio Projektowania Wnętrz Inbalance; Fot.: Beata Sikora

Rozwój przez zabawę, czyli jak stworzyć rajski pokój dziecka

Kiedy glamour spotyka scandi

Stefa kuchenna w części dziennej jest ciemna i bardzo elegancka. Czarne, dolne szafki, pokryte zostały blatem o teksturze czarnego marmuru z delikatnymi białymi żyłkami. Znajduje się on również, na ścianie nad blatami. Natomiast górne szafki posiadają fronty o wybarwieniu ciemnego orzecha. Zdecydowano się także na czarną armaturę i zabudowę lodówki. Tuż obok aneksu została zorganizowana strefa jadalniana z drewnianym stołem, do którego dobrano tapicerowane krzesła z mosiężnymi nóżkami, obite welurem w pięknym wiśniowym kolorze. Nad stołem zawisła oryginalna lampa w mosiężnym wykończeniu. Całość aranżacji dopełniają mięsiste zasłony w kolorze butelkowej zieleni. Ciemne barwy, marmur, welur oraz mosiężne elementy stanowią nawiązanie do kobiecego i wyrafinowanego glamour. 

Inbalance
Kuchnia nawiązująca do stylu glamour. | Proj.: Hanna Brzozowska – Studio Projektowania Wnętrz Inbalance; Fot.: Beata Sikora

W strefie salonu architekta zdecydowała się na użycie jasnych barw, które idealnie równoważą ciemną kuchnie. Tutaj mamy do czynienia z nawiązaniami do stylistyki scandi w przytulnym wydaniu. Białe ściany z subtelną lamperią optycznie powiększają pomieszczenie, stanowiąc tło dla mebli oraz grafik. Pierwsze skrzypce gra welurowa sofka w musztardowym kolorze. Dopełnieniem wyposażenia jest klasyczny fotel uszak oraz lekkie stoliki pomocnicze. Sypialnia rodziców jest ukłonem w stronę nadmorskiej odsłony scandi. Dominuje tam biel, przełamana błękitnymi dodatkami i elementami złota. Dzięki takiej aranżacji udało się stworzyć prawdziwą oazę spokoju, sprzyjającą relaksowi i wyciszeniu. 

Inbalance
Jasny salon stanowi przeciwwagę wobec ciemnej kuchni. | Proj.: Hanna Brzozowska – Studio Projektowania Wnętrz Inbalance; Fot.: Beata Sikora

Łączenie stylów we wnętrzach – dla kogo?

Projekt autorstwa pracowni Inbalance udowadnia, że miks stylów bez uszczerbku dla ich znamiennych cech jest możliwy. Jednocześnie jest to idealne rozwiązanie, kiedy musimy połączyć gust i potrzeby wszystkich domowników. Natomiast ważne jest, by idąc w kierunku minimalizmu i scadni z dodatkiem glamour, zachować umiar. Dokładnie przemyślmy ilość wyposażenia oraz kolorystykę jaką chcemy zastosować. Jeśli wybieramy sofę w intensywnym kolorze, niech towarzyszące elementy będą w stonowanych barwach. Działanie na zasadzie przeciwwagi kolorystycznej, jaką zaproponowała Hanna Brzozowska w strefie dziennej, jest także świetnym rozwiązaniem. Sypialnia to miejsce gdzie mamy odpoczywać, więc najlepiej postawić na jasną, monochromatyczną bazę, którą możemy dopełnić tekstyliami czy dodatkami. Przedstawiony miks stylów oparty jest na zestawieniu materiałów, tekstur oraz akcentach barwnych. Aranżację charakteryzuje prostota, ale w bardzo przytulnym, rodzinnym wydaniu. Jest to idealna propozycja dla nieprzekonanych do eklektyzmu, ale lubiących zaskakujące połączenia.

8 pomysłów na wnętrze w klimatach skandynawskich z odrobiną glamour

Proj.: Hanna Brzozowska – Studio Projektowania Wnętrz Inbalance ; Fot.: Beata Sikora

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Magda Lewandowska

Specjalista //Meble
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków