Inspiracje minimalizmem Dalekiego Wschodu, czyli projekt KI-NO

Inspiracje minimalizmem Dalekiego Wschodu, czyli projekt KI-NO

W zaprezentowanym wnętrzu nic nie jest dziełem przypadku. Harmonijna kompozycja, przemyślany dobór materiałów, funkcje idealnie dopasowane do potrzeb. Również nazwa projektu nie jest wyłącznie wynikiem kreatywności architekta. Projekt ,,Ki-no” autorskiej pracowni Jana Sekuły – Zarysy – jest grą słów. Po japońsku ki-no oznacza ,,wykonany z drewna”, ,,drewniany”. Jak wyjaśnia projektant, pięknie to koreluje z zarówno polskim znaczeniem tego słowa, odnoszącym się do pasji właścicieli, jak i z harmonijnym minimalizmem dalekiego wschodu, którym emanuje wnętrze. W rezultacie ,,Ki-no” tworzy nie tylko intrygujący tytuł, ale też dobry kontekst dla ,,szkatułki z designem” zwanej mieszkaniem.

 

design: Zarysy Jan Wadim Sekuła | fot.: Tomo Yarmush

 

Drewno, ceramika, tkaniny – piękny trójkąt zależności

Zaprojektowane przez Pracownię Zarysy wnętrze ma 79 m2. Aranżacja jest oparta na grze trzech kluczowych dla całego projektu materiałach: drewnie, ceramice i tkaninach.

Drewno to przede wszystkim jasne deski jesionowe ułożone na podłodze, które tworzą stonowane tło dla ekspresyjnych detali składających się na całe wnętrze. Olejowany szczotkowany dąb, charakterystyczny zarówno w miodowej barwie, jak i w teksturze, podkreśla kluczowe elementy aranżacji – przepierzenie znajdujące się pomiędzy jadalnią i salonem, ścianę z okładziną z zaoblonych listew, zagłówek łóżka oraz oryginalną zabudowę z kołkami, która pozwala na stylowe przechowywanie ulubionych albumów.

 

 

Ważnym składnikiem aranżacji są także płytki. Zastosowane na podłodze i ścianach kafle w formie przypominające drewniane listewki wnoszą jednak zupełnie inne emocje. Drewno nadaje pożądanej przytulności, natomiast ceramika zamienia gładkość powierzchni w fakturę, dodaje nieregularności i surowości.

 

 

 

Pięknym dopełnieniem gry ,,ciepłe – zimne”, ,,przytulne – surowe” są tkaniny tworzące swoiste ,,wyspy komfortu” dla duszy i ciała. Delikatne i przyjemne w dotyku materiały stanowią subtelny kontrast dla ceramiki.

 

 

Projekt łazienki powiela schemat aranżacji całego mieszkania. Tu również króluje połączenie drewna i ceramiki. Podstawę projektu stanowi lastryko przeżywające aktualnie drugą młodość. Wszelkie zabudowy służące przechowywaniu są wykonane z drewna. Ciekawy efekt dają płytki 41zero42 w geometryczny wzór ułożone na ścianie w strefie umywalkowej. Graficzny efekt przełamują zaoblona szara umywalka polskiej marki HushLab a także owalne lustro.

 

design: Zarysy Jan Wadim Sekuła | fot.: Tomo Yarmush

 

Triada stworzona z drewna, ceramiki i tkanin tworzy wspaniały trójkąt zależności wpływający na jeden z najważniejszych składników aranżacji – kompozycję.

 

design: Zarysy Jan Wadim Sekuła | fot.: Tomo Yarmush

 

ZARYSY

JAN SEKUŁA

Zarysy to pracownia architektury wnętrz, miejsce w którym kreatywność uzupełnia odwaga w projektowaniu. Jak podają, chcą rozwijać świadomość i wrażliwość na design, stale szukają nowych inspiracji i rozwiązań tak, by ich projekty były charakterystyczne, niepowtarzalne i zaskakujące. W każdy projekt wkładają serce i zaangażowanie, tak by zaprojektowana przez nich przestrzeń była przytulna i osobista, ale za każdym razem również jedyna w swoim rodzaju.

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków