Intrygujący apartament architekt wnętrz Aldony Banasiuk

Intrygujący apartament architekt wnętrz Aldony Banasiuk

Gdy intensywna karminowa czerwień pod wpływem impulsu pojawia się na suficie pośród wszechobecnego betonu, tym samym stając się największą inspiracją kolorystyczną, możemy od razu założyć, że nie będziemy mieli do czynienia z banalnym wnętrzem. Temperament barwnego lejtmotywu podkręcają wyjątkowe meble, starannie wyselekcjonowana sztuka oraz zróżnicowane faktury utkane na potrzeby tego projektu. Zapraszamy do 90 – metrowego apartamentu, który architekt wnętrz Aldona Banasiuk – Suchorzewska zaprojektowała dla siebie i swojej rodziny.

 

 

Wnętrze wymykające się schematom

W samym centrum Wrocławia, na ostatniej kondygnacji budynku, powstała barwna przestrzeń, która intryguje niemalże na każdym poziome. Malarskie formy przestrzenne, zastosowane kolory, nieoczywiste połączenia oraz znane materiały osadzone w nieoczywistych kontekstach. To wszystko tworzy niezwykle finezyjną atmosferę. Jednak – jak zawsze – punktem wyjścia dla architektki był dopracowany układ funkcjonalny, tak aby wnętrze odpowiadało na indywidualne potrzeby.

 

 

Formy przestrzenne

Metraż apartamentu wynosi 90 m2, czego zupełnie nie zdradzają kadry z sesji. Zastosowane rozwiązania projektowe sprawiają, że wnętrze wygląda na większe niż ma to miejsce w rzeczywistości. Ważnym elementem projektu było wygospodarowanie jak największej ilości miejsca do przechowywania. Dzięki temu, że zabudowy są niemalże niewidoczne, nie zaburzają estetyki wnętrza. Cel został osiągnięty, a w holu znalazło się miejsce nawet na mini pralnię.

 

Dobry projekt w moim odczuciu, to taki, który przewiduje potrzeby, zanim jeszcze się pojawią.

arch. Aldona Banasiuk – Suchorzewska

 

Jednym z głównych założeń projektowych, było wydzielenie gabinetu, który będzie połączony ze strefą dzienną. Decyzja o wyburzeniu sporej ścianki i zastąpienia jej szklaną zabudową w drewnianej, solidnej ramie, z jednej strony sprawia, że wnętrze jest zalane światłem, z drugiej – pozwala na pracę w pełnym skupieniu, dzięki odpowiedniej akustyce. Kolejnym plusem szklanej ściany, jest widok na panoramę Wrocławia, dostępny już od wejścia do mieszkania.

 

Projekt: Aldona Banasiuk | zdj.: Martyna Rudnicka | Stylizacja: Anna Salak
Projekt: Aldona Banasiuk | zdj.: Martyna Rudnicka | Stylizacja: Anna Salak

 

Szlachetne wykończenie

Bazę wnętrza stanowią szlachetne materiały, takie jak beton, kamień, fornir dębowy wybarwiany na szaro, drewniane lamele na suficie oraz fronty mebli wykończone szczotkowanym metalem, który – przewrotnie – nadaje wnętrzu elegancji. – Podstawą nadanej wnętrzu estetyki stała się moja miłość do naturalnych materiałów, a przede wszystkim do betonu – zdradza architektka.

W strefie dziennej tworzy blat stołu jadalnianego, pojawia się również w salonie na ścianach oraz w formie stolika z giętego betonu. W jednej z łazienek zastosowano go na blacie. Ściany w holu to również beton – w tym przypadku architektka postawiła na ryflowane płytki wielkoformatowe o klasycznym wybarwieniu.

 

 

 Małe dzieła sztuki

Azylem Pani Domu jest niewątpliwie sypialnia, która zachwyca w każdym detalu. Dzięki temu, że architektka postawiła na ponadczasową bazę: białe ściany i drewnianą podłogę, wnętrze można łatwo przearanżować. Oprócz tego, to doskonałe tło dla wyjątkowych mebli, które w rzeczy samej są małymi dziełami sztuki. Całość dopełnia designerskie oświetlenie oraz obraz Erwina Sówki.

 

Projekt: Aldona Banasiuk | zdj.: Martyna Rudnicka | Stylizacja: Anna Salak
Projekt: Aldona Banasiuk | zdj.: Martyna Rudnicka | Stylizacja: Anna Salak

 

O architekcie

Aldona Banasiuk – Suchorzewska, architekt wnętrz z wieloletnim doświadczeniem, obecnie prowadząca autorską pracownię projektowania wnętrz. Absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Laureatka stypendium rektora dla najlepszych studentów. Na swoim koncie ma serię szkoleń i imprez targowych w kraju i za granicą (Mediolan, Paryż, Londyn) oraz wyróżnienia w konkursach projektowych – jest dwukrotną finalistką konkursu Elle Decoration „Młodzi na start”. Na swoim koncie ma również wystawy – między innymi w ramach Arena Design w Poznaniu, Gdynia Design Days, Łódź Design czy Nocy Muzeów. Swoje doświadczenie zdobywała w najlepszych polskich pracowniach, będąc częścią zespołu zdobywającego najbardziej prestiżowe wyróżnienia i wygrywającego międzynarodowe konkursy. Obecnie specjalizuje się w projektach luksusowych apartamentów, ma również na koncie projekty kilku willi na Lazurowym Wybrzeżu we Francji.

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków