Jak łączyć różne style we wnętrzu? Architekci z Kształt Rzeczy inspirują! | IH - Internity Home

Jak łączyć różne style we wnętrzu? Architekci z Kształt Rzeczy inspirują!

Ostatnio jest wielki szał na mocne kolory, których głównym zadaniem jest wzbogacenie aranżacji. Nasycone barwy są również wyrazem sprzeciwu dla modnego jeszcze niedawno minimalizmu. Maksymalizm ubrany w mocne kolory i wzory szturmem wkroczył na salony. Nie wszystkim ta moda jednak się podoba i wcale nie musi, bowiem nie trzeba iść na całość, żeby aranżacja naszego wnętrza nie była nudna. Można zachować stonowaną kolorystykę, ale za to zagrać czymś innym. Słyszeliście o stylu eklektycznym? Ta mieszanina różnych kierunków architektonicznych (i nie tylko, bo możemy również łączyć stare z nowym) jest naprawdę ciekawą alternatywą dla modnej maksymalizacji, bowiem gwarantuje to samo – nietuzinkowe wnętrze. Przykładem tak zaaranżowanego mieszkania jest to zaprezentowane w dzisiejszym wpisie według projektu Kształt Rzeczy. Zapraszam do środka!

 

proj. Kształt Rzeczy
proj. Kształt Rzeczy, zdjęcie: Fotomohito

Najciekawsze artykułu do wyposażenia wnętrza znajdziecie w naszych showroomach

 

Stylowy mish – mash

Styl eklektyczny jest jednym z najciekawszych kierunków jeśli chodzi o aranżację wnętrza, bowiem daje najwięcej możliwości. Najwięcej oczywiście nie oznacza, że możemy sobie pozwolić na wszystko. Nawet w domu, w którym znajdują się przedmioty charakteryzujące się różnym wiekiem i stylem, powinna zapanować harmonia, tak aby każdy mógł powiedzieć z czystym sumieniem, że w tym chaosie jest metoda.

W przypadku dzisiejszej inspiracji tak niewątpliwie jest. W projekcie dopatruję się aż 4 różnych kierunków: klasyczny, boho, skandynawski i industrialny, nie wspominając już o elementach w stylu retro, które najchętniej rozgościły się w łazience. Pomimo to, wszystkie znajdujące się w mieszkaniu artykuły pasują do siebie i tworzą niepowtarzalny klimat.

 

Styl skandynawski z nutą boho we wnętrzach

 

proj. Kształt Rzeczy
proj. Kształt Rzeczy, zdjęcie: Fotomohito

 

Do rzeczy

Ze stylu skandynawskiego najwięcej ma jadalnia i sypialnia. Ten klimat podkreśla duża ilość drewna oraz inne naturalne materiały, takie jak wiklina czy len.

Industrialne są oczywiście hokery znajdujące się przy drewnianej wyspie kuchennej oraz stolik – pomocnik w salonie. Azteckie wzory niewątpliwie nawiązują do modnych klimatów boho. W łazience, jak wspomniałam wcześniej, panuje klimat vitage, który podkreślają tradycyjne kafle ułożone na ścianach, lusterko na zawieszce oraz oczywiście wzorzysta posadzka znana z klimatycznych kamienic. Modowym pstryczkiem jest element ułożony w prostokąt z arabeski. Ten wzór i kształt mocno nawiązuje do wyglądu dywanów, które niegdyś w każdym domu wisiały właśnie na ścianie. Przypadek? Nie sądzę! To również wspaniałe odniesienie do minionych czasów.

 

proj. Kształt Rzeczy
proj. Kształt Rzeczy, zdjęcie: Fotomohito

Wyposażeniem łazienek zajmujemy się już od ponad 25 lat

 

Zobacz adresy naszych showroomów >>

 

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Paweł Woźniak

Specjalista // Sanitariaty i łazienka
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków