Odważne kolory i połączenia, nietuzinkowe podejście do znanych form i ubranie ich w zupełnie nowe ramy, niebanalne podejście do funkcji, za którą podąża estetyka, nowe konteksty i śmiałe odniesienia – tak w skrócie moglibyśmy opisać wnętrze znanego artysty. Dzięki uprzejmości arch. Magdaleny Miśkiewicz, możemy zobaczyć jak mieszka Andrzej ,,Piasek” Piaseczny. Zapraszamy do lektury.
Nieoczywiste połączenia
Motywem przewodnim projektu jest oryginalne połączenie zieleni i niebieskiego. Teoretycznie wydawać by się mogło, że to związek nie do obronienia. A przynajmniej ja nie wróżyłabym mu niczego dobrego. Jednakże, jak się okazuje, wystarczy odpowiednio dobrać tony oraz zachować odpowiednie proporcje, aby całość prezentowała się nienagannie.
Kolory roku 2021 we wnętrzach >>
W stylu eklektycznym
Nie bez znaczenia jest również otoczenie. W towarzystwie ciemnego, postarzanego drewna, eleganckich mebli a niekiedy antyków, industrialnych lamp oraz wyrazistych tapet i dywanów, aranżacja szlachetnieje. Swój niebagatelny wkład w odbiór wnętrza ma także wysoka jakość zastosowanych materiałów. Eklektyzm w takim wydaniu ujmuje nieodpartym urokiem i przytulnością.
Produkty idealne do eklektycznego wnętrza | Poradnik Internity Home
Zielona kuchnia otarta na salon
Sercem domu jest zielona kuchnia otwarta na salon. Obie strefy oddziela mini wyspa, której przyświeca industrialna oprawa będąca jedynym wiszącym okazem w tej części mieszkania. Jak zdradza nam architekt, Piasek nie jest miłośnikiem tego typu oświetlenia. Woli modele stojące oraz naścienne. Projektantka zaproponowała również delikatne ledowe podświetlenie przy podwieszanym suficie. Ciepła barwa światła sprawia, że wnętrze jeszcze bardziej otula ciepłem.
Zobacz najpiękniejsze lampy dostępne w showroomach z Grupy Internity Home >>
Produkty inspirowane wnętrzem
Kuchnia sama w sobie jest bardzo nowoczesna, tym samym kontrastuje z osobliwą aranżacją salonu. W ten sposób udało się osiągnąć nieprzestylizowane wnętrze. Obie strefy równoważą się i tworzą spójną całość. Jest to zasługą między innymi koloru zabudowy kuchennej, która idealnie komponuje się z kolorystyką tapety zastosowanej w salonie.
Industrialnego sznytu wnętrzu nadają granitowe blaty, oryginalne hokery, oświetlenie a także płytki na ścianie nad blatem w kolorze patynowanej miedzi.
Antyki i stylizowane meble (np. sofa w typie chesterfield wykonana na zamówienie) w towarzystwie nowoczesnych form zyskują świeży look, natomiast kuchnia obok tak wyrazistego salonu szlachetnieje.
Propozycje produktowe naszego stylisty
W części prywatnej
Dom jest podzielony na dwie strefy. W tej prywatnej znajdziemy sypialnię oraz gabinet. Tutaj również niemałą rolę odgrywa tapeta. Tym razem architektka postawiła na nieco barokowy wzór, kolorystyką nawiązujący do reszty mieszkania. Tak mocne tło nadaje wnętrzom rytm, w których doskonale odnajdują się liczne antyki.
Niebanalny efekt udało się osiągnąć dzięki zestawieniu wzoru na tapecie z nieco orientalnym na chodnikach. Całość harmonizują postarzane deski na podłodze nadające wnętrzu klasyczny wydźwięk. Niebieski akcent udało się wprowadzić za pomocą welurowych zasłon, które dodatkowo ocieplają przestrzeń.
Część dzienną od prywatnej oddzielają ciężkie drzwi wykonane z litego drewna. Ich design doskonale koreluje z romantyczną tapetą. O pasji artysty mówi wyjątkowa lampka nocna, której podstawę stanowi trąbka.
Najpiękniejsze wzory znajdziesz w naszych showroomach
-
Tapeta Wall & Deco Wet System Dame voilee WET_DV1701
-
Tapeta Omexco Portfolio POR4607
-
Tapeta Arte Wildflower 29541
-
Tapeta Harlequin kolekcja Amazilia (Indygo)
-
Tapeta Cole & Son kolekcja Botanical Botanica Woodland
-
Tapeta by Morris & Co. Strawberry Thief
-
Tapeta COLE AND SON KOLEKCJA BOTANICAL BOTANICA FOREST
-
Tapeta Midsummer Night (Contemporary), Wall & Deco
Łazienka inna niż inne
Mocnym punktem projektu domu jest łazienka. Jej ton nadają płytki wielkoformatowe w ciemnym kolorze z jasnym żyłowaniem. Kroku dotrzymuje im jodełka stylizowana na retro. Jedynym jasnym punktem aranżacji jest sanitarka w postaci umywalki nablatowej i miski wc. Dzięki temu, że w łazience pojawiły się drewniane meble (w tym narożna szafka antyk znaleziona przez artystę) oraz industrialne czarne baterie, projekt harmonijnie łączy się z resztą mieszkania. Uwagę zwraca także lustro w bursztynowej ramie. Unikat był robiony na specjalne zamówienie.
Łazienka w industrialnym stylu – urządzamy od A do Z
Propozycje naszego stylisty
Zapytaj // naszego eksperta
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą