Klasyka z nutką glamour w mieszkaniu Sandry z @exploringinteriors

Klasyka z nutką glamour w mieszkaniu Sandry z @exploringinteriors

Klasyka z nutką glamour? Nasze skomplikowane algorytmy już dawno doprowadziły nas do stwierdzenia, że ten rodzaj wnętrz – niezależnie od mody, czasu i szerokości geograficznej – zawsze potraficie docenić. Prawdopodobnie to zasługa wymuskanych detali, sztukaterii, drewna i w tym przypadku niewątpliwie kota o wdzięcznym imieniu – Pasztet. W tym momencie zapewne już niektórzy się domyślają, albo są prawie pewni, czyje wnętrze w dzisiejszym wpisie rozłożymy na części pierwsze.

 

Instawnętrze, które warto obserwować 

Oczywiście, cały lead jest okraszony grubą przesadą – my w IH nie lubimy algorytmów, raczej kierujemy się intuicją. Dodatkowo nie rościmy sobie praw do rozkładania na łopatki niczyjego wnętrza, bowiem wyznajemy filozofię osobistych wnętrz i podążania własną drogą. A właścicielka dzisiejszego mieszkania (i kota Paszteta – dla jasności) – Sandra prowadząca profil @exploringinteriors – tę drogę już znalazła, a na pewno ciągle jest w podróży. Do tej pory odwiedziła ponad 50 krajów i – jak mówi – to właśnie nowe miejsca na mapie, hotele i ludzie stanowią dla niej największą inspirację do kreacji własnych czterech kątów. 

 

jasny salon
Salon Sandry z @exploringinteriors

 

Złota passa złota we wnętrzu @exploringinteriors

Są miejsca, wnętrza, ludzie, twarze…. koty, które mają to coś. Coś, co sprawia, że Instagram bez nich nigdy nie byłby taki sam. Wnętrze Sandry z @exploringinteriors niewątpliwie należy do tego grona. Stanowi inspirację, udowadnia że złoto nie musi być kiczowate, a w duecie z marmurem prezentuje się niezwykle wyrafinowanie i bezpretensjonalnie. 

 

Detal ma znaczenie | @exploringinteriors
Detal ma znaczenie | źródło: @exploringinteriors

 

Stonowana baza wnętrza jako sposób na ponadczasową aranżację

Elementem uzupełniającym to niezwykłe połączenie jest drewno, które – jak wiemy – jest niezastąpione w kreacji przytulnego klimatu. Drewniana podłoga w zestawieniu ze sztukateriami stanowi ponadczasową, klasyczną bazę, którą z biegiem czasu możemy w łatwy sposób odmienić za pomocą dodatków.

 

Salonowi Sandry przyświeca ikona designu – lampa Petite Friture. Tego rodzaju perełki sprawiają, że wnętrze zyskuje na wartości a my możemy cieszyć oko każdego dnia bezbłędnym wzornictwem. 

 

kuchnia otwarta na salon
Kuchnia z wyspą otwarta na salon | źródło: @exploringinteriors

 

Kuchnia mała metrażem, wielka stylem

Sercem domu jest kuchnia z wyspą. Jak zdradza nam Sandra, jest to jej ulubione miejsce w domu. Wyspa nie tylko cieszy ją wymarzonym wyglądem, ale też stanowi centrum spotkań przy kawie z przyjaciółmi. My również przyznajmy, że ten kadr jest naszym ulubionym. Zachwyca nas przede wszystkim blat wykonany ze spieku imitującego szlachetny marmur. Dopełnieniem całości są stylowe hokery o minimalistycznej, lecz robiącej duże wrażenie, formie.

 

kuchnia z wyspą
Marmurowa wyspa ze złotymi hokerami | źródło: @exploringinteriors

 

Skandynawia w rytmie retro

W kuchni dominuje biel podkręcona retro smaczkami, takimi jak bateria, toster SMEG czy kafle rodem z pieców, które niektórzy mogą pamiętać z domów dziadków. Witryny pozwalają na wyeksponowanie ulubionej zastawy oraz stoją na straży braku nudy. Wnętrze zyskuje ozdobny charakter ze sprawą biżuteryjnych uchwytów w ulubionym kolorze Pani Domu. 

 

Kuchnia 2020 – jakie kierunki, materiały i kolory są najbardziej pożądane? 

 

biała kuchnia
Biała kuchnia z oknem | źródło: @exploringinteriors

 

Przytulna sypialnia

Prywatnym azylem, do którego możemy zajrzeć dzięki uprzejmości Sandry, jest jasna sypialnia. Kolorami dominującymi jest biel i jasna, popielata szarość. Stylizację dopełniają złote dodatki w bardzo szlachetnej formie. Narzuta w klimacie boho wprowadza do sypialni nieco beżu, co sprawia, że jest jeszcze bardziej wysmakowana.

Ulubionym elementem Sandry w sypialni jest toaletka wykonana na indywidualne zamówienie przez stolarza. Jak zdradza nam autorka wnętrza, również jej obserwatorzy bardzo lubią ten element, bowiem wszystkie kadry z jej obecnością, biją rekordy popularności. My także doceniamy jej design, a także niezwykłą funkcjonalność.

 

jasna sypialnia
Sypialnia biało – szara z akcentami złota | źródło: @exploringinteriors
toaletka w sypialni
Oaza kobiecości w mieszkaniu Sandry | źródło: @exploringinteriors
jasna sypialnia
źródło: @exploringinteriors

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Paweł Woźniak

Specjalista // Sanitariaty i łazienka
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków