Klimat warszawskiej Pragi | proj.: Finchstudio

Klimat warszawskiej Pragi w mieszkaniu zaprojektowanym przez Finchstudio

Znajdujemy się w mieszkaniu zaprojektowanym przez znaną wrocławską pracownię Finchstudio, prowadzoną przez Magdalenę Kwoczkę. Tym razem delikatna struktura wnętrza nawiązuje do kamienicznych klimatów warszawskiej Pragi. Mówią o tym klasycyzujące detale, jak chociażby jodełka francuska na podłodze, sztukateryjne zdobienia na ścianach a nawet rozeta sufitowa, która z obowiązkową dawką patetyzmu towarzyszy papierowej lampie typowej dla japońskiego minimalizmu. Całość dopełniają designerskie meble i oświetlenie oraz ceramika wyeksponowana w salonie na półkach, które wraz z komodą z frontami z wyrzeźbionymi łukami tworzą coś na kształt nowoczesnej meblościanki.

 

 

Z historią w tle

Wchodząc do mieszkania, od razu wczuwamy się w klimat nasiąknięty historią. Gorseciki warszawskie będące symbolem przedwojennej Warszawy, jako już kultowy element wnętrz vintage, mogą odpowiednio wybrzmieć w towarzystwie prostej zabudowy w przedpokoju, która w pewnym momencie zmienia formę. Zaoblenie prowadzi nas do strefy dziennej, gdzie tuż za rogiem kryje się aneks kuchenny, który dzięki przemyślanemu projektowi, oprócz podstawowych funkcji, staje się pełnoprawnym komponentem aranżacji salonu. Między nimi stanął stół – według architektki najważniejszy mebel w domu.

 

okrągły stół w jadalni
Projekt : Magdalena Kwoczka | Zdjęcia: Martyna Rudnicka | Stylizacja: Eliza Mrozińska

 

Front kuchni ma iście rzeźbiarski charakter. Precyzyjnie zaprojektowana zabudowa tworzy piękne tło dla salonu. Jej sercem są dolne szafki wykonane z forniru, wsparte na owalnej podstawie. Dzięki temu wyglądają bardzo lekko i świeżo. Całość zamyka kamień wymykający się poza blat na ścianę, tworząc elegancki i ponadczasowy fartuch kuchenny, zwieńczony sztukaterią. Design kuchni dopełniają kinkiety oraz ceramiczne kontakty w stylu retro.

 

aneks kuchenny w stylu francuskiej kamienicy
Projekt : Magdalena Kwoczka | Zdjęcia: Martyna Rudnicka | Stylizacja: Eliza Mrozińska

 

Tuż obok zaprojektowano wysoką zabudowę z ryflowanymi frontami. W tym miejscu znalazł się piekarnik oraz wbudowana lodówka, której obecność zdradza jedynie idealnie dopasowany do wystroju wnętrza czarny uchwyt.

 

projekt kuchni w kamienicy
Projekt : Magdalena Kwoczka | Zdjęcia: Martyna Rudnicka | Stylizacja: Eliza Mrozińska

 

Vintage & modern

Nieco odmienny styl zawładnął projektem łazienki. Choć wciąż wyczuwalny jest klimat retro dzięki obecności lastryko i czeczoty, połączenie szarości, czarnych metalowych okuć i ornamentowego szkła mocno redefiniuje projekt. Nowoczesną aranżację dopełnia armatura w kolorze szczotkowanego chromu oraz lustrzana zabudowa meblowa nad stelażem podtynkowym wc.

 

projekt łazienki z elementami vintage
Projekt : Magdalena Kwoczka | Zdjęcia: Martyna Rudnicka | Stylizacja: Eliza Mrozińska

 

Projekt mieszkania zrealizowany przez pracownię Finchstudio wyróżniają dopracowane oryginalne detale, które sprawiają, że powiedzenie ,,mniej znaczy więcej” materializuje się w czystej formie. To wnętrze, które bez słów bezpośrednio komunikuje czym jest, skąd czerpie i jakie ma aspiracje… bycia czymś więcej niż maszyną do mieszkania.

Oto wnętrze, które opowiada własną historię designu, z poszanowaniem tradycji, kontekstu i potrzeb Inwestorów. 

 

projekt małego salonu
Projekt : Magdalena Kwoczka | Zdjęcia: Martyna Rudnicka | Stylizacja: Eliza Mrozińska

Zapytaj // naszego eksperta

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków