Klimatyczne 70 - metrowe mieszkanie | WZ Studio

Klimatyczne 70 – metrowe mieszkanie | WZ Studio

W dzisiejszym wpisie zaprezentujemy eklektyczne mieszkanie zaprojektowane dla małżeństwa z dwójką dzieci. Jak widzimy, 70 m.kw. to wystarczająco dużo miejsca na zabawę różnymi stylami i niekonwencjonalne rozwiązania projektowe. Wszystko po to, aby spełnić marzenia inwestorów o własnym kącie, będącym w każdym detalu bardzo osobistym i pełnym domowego ciepła.

 

Kuchnia w nietypowym miejscu

Za nowy wygląd i układ funkcjonalny odpowiada warszawskie biuro projektowe WZ Studio. Największą zmianą jest umiejscowienie kuchni, która przed remontem znajdowała się w miejscu sypialni. Pomysł urządzenia jej w ciągu komunikacyjnym znacznie podwyższył funkcjonalność mieszkania i poprawił jego proporcje. Duży, niepraktyczny korytarz zyskał dodatkową rolę, co jest dużą oszczędnością miejsca.

 

proj. WZ Studio | fot. Artur Jarosz/trzykropy

 

Szaro – czarna kuchnia

Architektki zastosowały w aranżacji kuchni dualizm kolorystyczny. Po jednej, dłuższej stronie, szafki są jasnoszare. Frezowania obecne na frontach nawiązują do sztukaterii, które dekorują całe mieszkanie. Między szafkami pojawiły się patchworkowe płytki nadające aranżacji eklektycznego klimatu.

Po drugiej stronie znalazła się czarna zabudowa, która wraz z innymi elementami w tym samym wykończeniu kolorystycznym, tworzy piękną monochromatyczną całość. Ciekawym zabiegiem projektowym jest ściana za kuchnią wykonana z luster w czarnych ramach, która idealnie koreluje z loftowymi drzwiami przesuwnymi w przedpokoju. Lustrzane wykończenie drzwi nie tylko optycznie powiększa przestrzeń, ale też zwiększa funkcjonalność holu.

 

Nowoczesny przedpokój – projektujemy wizytówkę naszego domu

 

proj. WZ Studio | fot. Artur Jarosz/trzykropy
proj. WZ Studio | fot. Artur Jarosz/trzykropy

 

Salon w stylu eklektycznym

W sąsiedztwie kuchni znajduje się mały salon, który pełni rolę także jadalni. Obecna tu duża ilość drewna, atrapa kominka, ciepłe kolory i okazałe rośliny tworzą niezwykle przytulną atmosferę. Cała aranżacja nabiera szczególnego klimatu dzięki meblom stylizowanym na lata 50. Sztukaterie i drewniany parkiet w jodełkę sprawiają, że wnętrze nawiązuje do klasycznych aranżacji. Efekt ten potęgują vintygowe dekoracje.

 

Aranżacja małego salonu ze stołem – TOP 13 projektów

 

proj. WZ Studio | fot. Artur Jarosz/trzykropy
proj. WZ Studio | fot. Artur Jarosz/trzykropy

 

Sypialnia w kolorze butelkowej zieleni

W całym projekcie architektki nie bały się eksperymentować z mocniejszym kolorem, który ożywia stonowane połączenie szarości z ciepłym beżem. Nastrojowe ciepłe światło wraz z kojącą zielenią jeszcze bardziej dopełniają nastrój sprzyjający wypoczynkowi.

Z sypialnią rodziców sąsiaduje prywatna łazienka, do której prowadzą suwane drzwi. Ich surowy design przełamuje klasyczny styl wnętrza. Oprócz wpływu na wizualny odbiór aranżacji, rozwiązanie to idealnie sprawdza się  w małym pomieszczeniu.

 

proj. WZ Studio | fot. Artur Jarosz/trzykropy
proj. WZ Studio | fot. Artur Jarosz/trzykropy

 

Mała łazienka z prysznicem we wnęce

Łazienka przynależąca do głównej sypialni jest mała, ale w pełni funkcjonalna. W tym wnętrzu, tak jak w całym mieszkaniu, króluje połączenie stylu klasycznego z loftowymi smaczkami. Ciekawym zabiegiem było zastosowanie na podłodze wzorzystych płytek w ciepłym słonecznym odcieniu. We wnęce projektantki zagospodarowały strefę prysznicową, co pozwoliło maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Dominacja jasnych barw optycznie powiększa wnętrze.

 

Łazienka na wyłączność – taki salon kąpielowy urządzisz tylko w Internity Home

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Marcin Jaczewski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków