Niezwykle przytulny, pełen designerskich produktów od światowych marek, z pięknym widokiem na Jezioro Czorsztyńskie, domek na wynajem krótkoterminowy. Tak w największym skrócie moglibyśmy opisać zaprezentowany w dzisiejszym wpisie projekt, którego autorką jest Ewa Tarapata. Architektka, która wypracowała swój charakterystyczny styl, nie boi się odważnych zestawień. Z łatwością łączy ludowe rzemiosło ze światowym wzornictwem. Kocha drewno, nietuzinkowe płytki i ręcznie robione lampy francuskiej manufaktury Market Set. Efekt? Przestrzeń otulająca wszystkie zmysły, w której po prostu chce się być.
W sercu domu
Centralną częścią apartamentu jest strefa dzienna z dużym przeszkleniem, otwierającym wnętrze na piękny widok natury. Duża obecność drewna sprawia, że panuje tu niezwykle przyjemna atmosfera. Miejscem spotkań jest rodzinny drewniany stół. Aby symbolicznie wydzielić część jadalnianą w otwartej przestrzeni, architektka zdecydowała się na nietypowe rozwiązanie, jakim jest dywan z płytek. Ostateczny efekt przerósł najśmielsze oczekiwania. Kontynuację charakterystycznych pęknięć na ceramice odnajdziemy na ścianie nad blatem, gdzie znalazły się płytki z tej samej kolekcji.
Ozdobą projektu są płaskorzeźby przypominające warkocze, wykonane przez krakowskich artystów, które w formie detalu, przeplatają się w niemalże każdym projekcie architektki. One, wraz z drewnem na suficie, podkreślają otwartą przestrzeń nad salonem.
Produkty inspirowane wnętrzem
Za mgłą
W domku znajduje się antresola, na którą prowadzą minimalistyczne schody. Dzięki przemyślanemu projektowi nie zajmują dużo miejsca oraz doskonale wpisują się w estetykę wnętrza. Naturalny klimat podkreśla zastosowana tapeta. Las za mgłą idealnie zdaje egzamin w pomieszczeniu stworzonym do wypoczynku. Całość dopełniają kinkiety od Market Set.
Chalet style – poznaj styl pełen ciepła i przytulności
Produkty inspirowane wnętrzem
Sztuka niedoskonałości
,,Spoiwem” łączącym projekt są płytki, które idealnie wpisują się w charakter tego wnętrza. Ceramika z efektem betonu, ozdobiona jakby fragmentami potłuczonej porcelany, wprost nawiązuje do japońskiej sztuki sklejania. Tym samym idea naprawiania, przekształcania, a nie wymiany na nowe, znalazła ucieleśnienie również w polskim projekcie. ,,Niedoskonałe” płytki znakomicie oddają ducha współczesnego podejścia do projektowania.
Zainspiruj się japońską sztuką Kintsugi
Propozycje naszego stylisty
Nowoczesna interpretacja lastryko
W drugiej łazience również znalazły się płytki marki Fioranese. Tym razem wybór padł na kolekcję I Cocci. Ciekawa interpretacja weneckiego lastryko sprawia, że wnętrze nabiera bardzo indywidulnego charakteru. Całość „spinają” czarne detale w formie opraw natynkowych, minimalistycznej armatury oraz kultowej czarnej figurki drewnianego ptaka, która powstała na podstawie oryginalnego artefaktu, stanowiącego ozdobę pokoju Eamesów przez 50 lat!
Propozycje naszego stylisty
Jak w domu…
W domku są w sumie cztery sypialnie: dwie na parterze i dwie na antresoli. Ich wspólnym mianownikiem jest przytulność uzyskana dzięki wykorzystaniu takich materiałów, jak: drewno, czarne lamele, tapety oraz miękkie tkaniny, na przykład powracająca do łask bukla. Różnorodne struktury dodają materii objętości oraz pięknie podkreślają atmosferę wnętrza.
Stylista IH poleca
Zobacz // próbki i ekspozycję