Kolory nieba i czerwonego wina w mieszkaniu na Wilanowie | IH - Internity Home

Kolory nieba i czerwonego wina w mieszkaniu na Wilanowie

Czy inkografia może stać się punktem wyjścia dla kolorystyki wnętrza? Otóż może, a mieszkanie zaprojektowane przez architekt Maję Dembowską jest tego dobrym przykładem. Apartament zlokalizowany na warszawskim Wilanowie jest otulony ciepłą beżowo – drewnianą bazą a mocniejsze tony nawiązujące do grafiki, to bordo i błękity nieba. ,,Kolorystyczny chaos”, który wprowadzają książki, przypieczętowują intymny i oryginalny charakter projektu.

 

design: DEMBOWSKA studio architektury | fot. Kroniki Studio

 

Z miłością w tle

Czarna prosta rama nie zdołała zamknąć uczucia, którym emanuje inkografia będąca głównym bohaterem salonu. Młoda dama w czerwonym bikini i jej ,,sługa” nie dostrzegli, że lewitują nad wodą zamiast płynąć, bo są zaoferowani tym, co między nimi zaczyna się dziać, a nie powinno. Nie tylko te piękne emocje wylewają się z grafiki do wnętrza. To również kolorystyka, która stała się inspiracją dla architektki. Jak mówi, odcienie niebieskości były w jej głowie od początku, kolor czerwonego wina pojawił się dużo później.

 

 

Sercem mieszkania jest piękny w swej prostocie drewniany stół. Wokół pojawiły się krzesła marki TON z oparciami wykonanymi z kultowej plecionki wiedeńskiej. W połączeniu z dębowym parkietem wnętrze nabiera klasycznego sznytu. Jednak nic tu nie jest oczywiste, bowiem pojawiają się tu również elementy vintage, nowoczesne a nawet loft i boho.

 

design: DEMBOWSKA studio architektury | fot. Kroniki Studio

 

Ważnym elementem aranżacji salonu jest bordowa komoda wykonana na indywidualne zamówienie przez zaprzyjaźnionego stolarza. Wyróżnia ją nie tylko mocny kolor, ale też ryflowane gięte fronty oraz blat wykonany z marmuru Dark Emperador.

 

 

Kuchnio, otwórz się

Ciekawym przełamaniem bordowego detalu jest błękit zaglądający do salonu z kuchni. Jak wyjaśnia architekt, aneks został podzielony na dwie strefy: ,,brudną”, której nie widać z salonu, i ,,czystą” która stanowi wizualną jedność z częścią dzienną. W ukryciu pozostał zlew, płyta grzewcza i wysoka zabudowa. Zróżnicowanie funkcji sugeruje zmiana podłogi. Część otwarta ma bardziej dekoracyjny charakter, a jej integralność z salonem podkreśla parkiet. Zamiast płytek na ścianie nad blatem pojawiła się błękitna farba. Wiszące szafki są zastąpione przez eleganckie kinkiety.

 

 

Projekty łazienek

W mieszkaniu znajdują się dwie łazienki. Jedna z nich powiela beżową kolorystykę projektu a jedynym mocniejszym akcentem jest zieleń pojawiająca się na botanicznej tapecie. Druga łazienka jest jeszcze bardziej oszczędna jeśli chodzi o zastosowane kolory. Jej minimalistyczny charakter przełamuje wzorzysta podłoga.

 

 

 

Designerski akcent

Ostatnim pomieszczeniem w mieszkaniu jest gabinet. Gra różnymi fakturami sprawiła, że wnętrze staje się wyraziste pomimo dominujących beżów. Jedną ze ścian w subtelny sposób dekoruje tapeta marki Arte. Do niej architektka dobrała drapowaną zasłonę w kolorze śmietankowej bieli i – tak jak w większości pomieszczeń – drewnianą jodełkę. Barwnym akcentem, który przykuwa spojrzenia wszystkich miłośników designerskich elementów jest lampa francuskiej manufaktury Market Set.

 

Zapytaj // naszego eksperta

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków