Luksus w minimalistycznym wydaniu (proj. MAP)

Luksus w minimalistycznym wydaniu (proj. MAP)

Jakie są współczesne oczekiwania odnośnie obecności minimalizmu we wnętrzach? Przede wszystkim powinien być przytulny, nawet pomimo swojej ascezy. Zauważmy, że biel, która zazwyczaj w projektach utrzymanych w tej estetyce stanowi dominantę, nie musi być zabiegiem nadrzędnym, a może stanowić jedynie tło dla toczącego się życia w domu. Minimalizm nie jedno ma imię, a aranżacja stworzona przez biuro projektowe MAP ukazuje zupełnie nowe podejście do tego stylu, i to w najlepszym wydaniu.

 

kuchnia w stylu skandynawskim
proj. MAP, zdj. PION

 

Przytulny minimalizm

Mieszkanie pomimo dość kompaktowego układu i niewielkiego metrażu (65m2) jest bardzo przestronne i funkcjonalne. Duża ilość bieli a także spore okna sprawiają, że wnętrze jest wprost zalane światłem.

 

Mieszkanie jest zlokalizowane w centrum Warszawy. Duże okno jest swojego rodzaju obrazem – dziełem sztuki, które żyje. Rytm wielkiej aglomeracji wlewa się do wnętrza i sprawia, że możemy egzystować w symbiozie z naszym miastem.

 

styl miniamlistyczny
proj. MAP, zdj. PION

 

Dodatkowe wrażenie przestronności daje otwarty układ mieszkania. Ścianami jest wyizolowana jedynie łazienka. Przestrzeń salonu i sypialni oddziela regał z dużą ilością półek, w który są wkomponowane drzwi. Dodatkowymi elementami, które wyróżniają mebel spośród tradycyjnych meblościanek, są kinkiety zastosowane w nietypowy sposób.

 

salon
proj. MAP, zdj. PION

 

Szlachetne wykończenie

Jak możemy zauważyć, wnętrze to jest pełne wyrafinowania i luksusu. Zastosowane tu wysokiej jakości materiały uszlachetniają aranżację. W takim miejscu nie tylko przyjemniej się żyje. Stawiając na ekskluzywne produkty, inwestujesz w styl, przyszłość i ekologię. I choć panuje tu względna prostota, przejawiająca się przede wszystkim nienachalną estetyką (jedynymi elementami, które przełamują monochromatyczną aranżację są barwne przedmioty codziennego użytku), to i tak, a może właśnie dzięki temu, nie możemy oderwać wzroku od tego projektu.

 

Czym obecnie jest luksus? Luksusem możemy nazwać dostęp do wysokiej jakości produktów, które możemy posiąść za relatywnie dobrą cenę. Co ciekawe, dołożyliśmy swoją cegiełkę do stworzenia tego miejsca. W naszym showroomie była kupiona chociażby armatura czy oświetlenie. Zapraszamy do świata pięknych wnętrz >> zobacz adresy naszych salonów>>

 

proj. MAP, zdj. PION
proj. MAP, zdj. PION

 

Łazienka w minimalistycznym stylu

W tym samym stylu jest utrzymana również łazienka. Zauważmy, że decydując się na ten kierunek, powinniśmy grać detalami, które pośród wszechobecnej prostoty i umiarkowania, wysuwają się na pierwszy plan. W przypadku tego miejsca, swojego rodzaju urozmaicenie stanowi wzór, w jaki ułożone są płytki na ścianach. Przeważające w projekcie kubiczne formy przełamuje okrągłe lustro, które prezentuje się jeszcze bardziej spektakularnie za sprawą podświetlenia led.

 

łazienka
proj. MAP, zdj. PION

 

Jeśli w Twoim mieszkaniu przeważają proste linie, nie bój się wprowadzić do aranżacji elementów, które zrównoważą całość. W jadalni tę rolę spełniają okrągły stół, designerskie krzesła Wishbone oraz lampa w stylu vintage.

 

salon
proj. MAP, zdj. PION

 

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków