Metamorfoza 90 - metrowego mieszkania w kamienicy

Metamorfoza 90 – metrowego mieszkania w kamienicy

Wnętrze to zyskało nowy blask dzięki odwadze nowego właściciela, któremu zależało na nowoczesnym projekcie, jednak bez pominięcia historycznego kontekstu mieszkania. Metamorfozę 90 – metrowego apartamentu w starej kamienicy przeprowadziły architektki z biura projektowego M.A. Kolektyw. To tu aktualne trendy odnajdują wspólny język z tradycją. Ten dialog powstały na kanwie stylu francuskiego i współczesnego polskiego wzornictwa tworzy niepowtarzalną atmosferę z wyczuwalnym duchem miejsca, tak zwanym ,,genius loci”.

 

proj. M.A. Kolektyw
proj. M.A. Kolektyw

 

Paryski szyk

Kamieniczne mieszkania z historią mają coś ze stylu Francuzek. Nonszalancka elegancja, łączenie starego z nowym i pozornie niepasujących do siebie rzeczy – tak z grubsza możemy opisać magnetyzm ponadczasowego oraz niezmiennie budzącego zachwyt paryskiego szyku. Ma to swoje przełożenie również na aranżację wnętrz w tym klimacie.

 

Styl francuskich kamienic zagościł w polskich wnętrzach | Hot trend

 

 

Metamorfoza w stylu francuskim

A oto przykład. 90 – metrowe jasne mieszkanie z wysokimi sufitami, sztukaterią, rozetami i jodełką na podłodze, którą udało się ocalić od zapomnienia. Ten czarujący klimat rodem z paryskich kamienic dopełniają nowoczesne meble oraz oryginalnie wiszące w mieszkaniu żyrandole.

 

Założeniem projektu było uzyskanie efektu przestrzeni, dlatego postawiłyśmy na jasną, stonowaną kolorystykę. Projektując to wnętrze starałyśmy się pozostać w kontekście historycznym. Zachowałyśmy amfiladowy układ mieszkania – pomieszczenia są połączone ze sobą szklanymi drzwiami francuskimi o wysokości 250 cm.

M.A.Kolektyw

 

proj. M.A. Kolektyw
proj. M.A. Kolektyw

 

Łazienka jak z żurnala

Minimalizm właśnie ukazał przed nami swoje ekskluzywne oblicze. Płytki z rysunkiem szlachetnego kamienia stworzyły piękno tło dla aranżacji salonu kąpielowego. Biżuterią, która spełnia jednocześnie konkretne funkcje, jest złota armatura. Kompozycyjną czystość potęguje strefa prysznicowa zaprojektowana za minimalistycznym szklanym przepierzeniem.

Harmonijny wygląd to również zasługa umywalki Soul 65 polskiej marki HushLab o organicznym kształcie oraz białym matowym wykończeniu. Swoje krągłości prezentuje na białej szafce, która lekką formę zasługuje złotym nóżkom. Ta aranżacja, bez dwóch zdań, kreuje relaksujący klimat pozbawiony niepotrzebnych bodźców – w sam raz na wieczorny rytuał wellness.

 

proj. M.A. Kolektyw
proj. M.A. Kolektyw

 

Projekt: M.A. Kolektyw
Sesja zdjęciowa: Celestyna Król
Stylizacja: Eliza Mrozińska
Częściowe wyposażenie wnętrza: Showroomy z Grupy Internity Home

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Stpiczyńska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków