Metamorfoza kurnika w oazę w rustykalnym stylu (Dziurdziaprojekt)

Jeszcze niedawno pomieszczenie gospodarcze, dziś stylowy domek letniskowy z wielkim oknem otwierającym przed nami widok na brzozowy las, który zresztą zasadzili sami właściciele domu. Ta metamorfoza przeprowadzona przez arch. Kasię Dziurdzię (Dziurdziaprojekt) udowadnia, że nawet stary kurnik może przeobrazić się w piękny i przytulny domek. My również mamy swój wkład w wyjątkowy wygląd tych wnętrz, ponieważ architektka zdecydowała się na zakup ceramiki właśnie w naszym showroomie. Zapraszamy do galerii ukazującej przemianę tego budynku, a także krótkiego wpisu, z którego między innymi dowiecie się skąd w ogóle pomysł na to, żeby ze starego kurnika próbować uczynić dom.

 

Metamorfoza kurnika | proj. Dziurdziaprojekt
Metamorfoza kurnika | proj. Dziurdziaprojekt

 

Metamorfoza kurnika w dom

Wszystko zaczęło się od modernizacji 100 – letniego domu zamieszkiwanego przez właścicieli tytułowego kurnika znajdującego się na tej samej działce. Jak zdradza nam architektka, wtedy klienci zdecydowali się na przeobrażenie kurnika w domek gościnny dla dzieci i wnuków. Wszystko po to, aby stworzyć atmosferę prywatności oraz komfortowe warunki dla gości – dodaje.

Jeśli chodzi o sam design zewnętrzny domu, to pomysł był taki, aby elewacja nawiązywała wyglądem do poprzedniej funkcji budynku. Ponadto miała pasować wizualnie do tego znajdującego się tuż obok. Wnętrze jest utrzymane w nowoczesnym duchu z nutą rustykalnego sznytu.

 

Mieszkanie w stylu rustykalnym

 

Metamorfoza kurnika
proj. Dziurdziaprojekt

 

Największe wyzwanie podczas metamorfozy

Metamorfoza kurnika, który obecnie jest w pełni funkcjonalnym 62 – metrowym domem letniskowym, wymagała ogromnej wyobrazi, odwagi i przede wszystkim nakładu pracy, którego żadne słowa nie oddadzą. Pani Kasia, po zrealizowanym projekcie, wspomina że największym wyzwaniem w całej metamorfozie było wyburzenie całej ściany bocznej, po to aby stworzyć duże okno, przez które teraz można podziwiać doskonałą w każdym calu przyrodę.

 

metamorfoza kurnika
proj. Dziurdziaprojekt

 

Jeśli chcesz kompleksowo urządzić dom, albo mieszkanie i potrzebujesz tylko jednej osoby do pomocy – przyjdź do naszego showroomu – kliknij, żeby sprawdzić adresy >>

 

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków