Mieszkanie z artystyczną duszą | proj. Nubo Interior

Mieszkanie z artystyczną duszą | proj. Nubo Interior

,,Kiedyś to były czasy” – znacie to? Najczęściej o minionych chwilach wypowiadamy się z sentymentem a wspomnieniom towarzyszy nostalgia. Tak samo ochoczo wracamy do trendów sprzed lat – czy to w modzie czy w architekturze. Ponadto niektóre przedmioty mogą działać jak swoisty wehikuł czasu. Na pewno są w naszym domu pamiątki, którym towarzyszą zabawne anegdoty. Przedmioty, jak ludzie, mają swoją historię i każdy z nich wnosi coś nowego do wnętrza. Dlatego tak ważne jest, aby podczas aranżacji nie zapominać o tym, co już mamy. Możemy z powodzeniem łączyć stare z nowym czy odnawiać przedmioty, których z pozoru okres świetności dawno minął. Ważne też, że wpisuje się to w filozofię urządzania mieszkań w stylu eko, która ratuje nasze środowisko naturalne.

 

proj. NUBO Interior
proj. NUBO Interior

Produkty z oferty IH inspirowane wnętrzem

 

Nowoczesny styl z domieszką wspomnień

Przykładów takiego działania nie trzeba daleko szukać. Zaprezentowane w dzisiejszym wpisie mieszkanie zaprojektowane przez biuro architektoniczne NUBO Interior, to efekt nowoczesnego podejścia do projektowania, w którym nie boimy się wplatać do nowoczesnego wnętrza ,,mebli po babci”.

 

Niebagatelną rolę w projekcie odgrywa sztuka ukazująca iście artystyczną duszę właścicielki mieszkania. Znajdziemy tu figurki, kolaże i obrazy przywiezione z różnych stron świata oraz grafiki m.in. Władysława Strzemińskiego a także abstrakcję Piotra Worońca.

 

Pomimo, że nowoczesne rozwiązania przeważają, to jednak o klimacie tego mieszkania decydują elementy w retro stylu. I nawet najmodniejsze motywy tropikalne nie zdominowały ogólnej estetyki oraz nie zaburzyły indywidualnego charakteru wnętrza. W open space spojrzenia wszystkich skupia na sobie bohater lat 60. i 70. – fotel muszelka. Kroku dotrzymują mu stolik kawowy i komoda, które są utrzymane w tym samym klimacie.

 

Wartymi zwrócenia elementami aranżacji są płytki. W kuchni na podłodze znalazły się płytki heksagonalne, natomiast na ścianie nad blatem chevron. Styl łazienki wyznacza bardzo charyzmatyczna wzorzysta ceramika.

 

kuchnia
proj. NUBO Interiors
proj. NUBO Interiors
proj. NUBO Interiors

 

Zdjęcia: Michał Dąbrowski

 

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków