Mieszkanie pełne naturalnych materiałów, stylu vintage i kolorów
sypialnia
proj. Monika Ziętarska

Mieszkanie pełne naturalnych materiałów, stylu vintage i kolorów

Zaprzyjaźnionym inwestorom, którzy zgłosili się do architektki Moniki Ziętarskiej z propozycją współpracy, zależało na stworzeniu niepowtarzalnego wnętrza. Wizja artystycznego mieszkania z dużą ilością barw i oryginalnych faktur wyszła wprost z upodobań klientów. Dużą inspiracją dla stylu wnętrza stanowią również pokaźnie zbiory obrazów zaprzyjaźnionych artystek, między innymi Magdaleny Peli. Barwy obecne w dziełach miały naturalnie łączyć się z kolorystyką mieszkania. Gdy dodamy do tego zamiłowanie do naturalnych materiałów i stylu vintage, okaże się, że przy dobrym wyczuciu smaków, może powstać niezwykle oryginalne wnętrze, do którego mamy przyjemność Was zaprosić.

 

Eklektyczne smaki

Styl mieszkania nawiązuje do klimatu lat 60. Jednocześnie znajdziemy tu wiele praktycznych rozwiązań, zgodnych ze współczesnymi standardami. W projekcie nie brakuje również odniesień do lat 50. ubiegłego stulecia, kiedy to w Stanach Zjednoczonych miejscowi artyści postanowili zagospodarować opuszczone fabryki. Ten moment uznaje się za początek stylu industrialnego. Surowy żelbeton na suficie, który udało się pozostawić na etapie zmian deweloperskich, kontrastuje z żywymi kolorami, przytulnymi materiałami i elementami w stylu vintage a całemu projektowi nadaje lofotowy smaczek.

 

W strefie jadalni architektka wygospodarowała miejsce na wygodne siedzisko, z którego będzie można podziwiać piękny panoramiczny widok z okna.

 

strefa dzienna
proj. Monika Ziętarska

 

Rattan inaczej

Elementem, który naturalnie łączy obie strefy jest wyspa kuchenna obudowana ciepłą w odbiorze drewnianą boazerią w formie półwałeczków. Na blacie i ścianie zastosowano modne lastriko. Biżuteryjnym detalem są miedziane wykończenia. Na uwagę zasługują oryginalne fronty z rattanu w okrągłych ramiakach. Ten motyw w większej skali znajdziemy również w szafie garderobianej w korytarzu. Rattan pojawia się również na krzesłach w jadalni. Są one zmiksowane z welurowymi Hałasami – krzesłami, które stanowią klasyk polskiego dizajnu.

 

W kuchni największym wyzwaniem było harmonijne ulokowanie wielu elementów o różnych kształtach, między innymi winiarki, podświetlanego barku i dwuskrzydłowej lodówki.

kuchnia
proj. Monika Ziętarska

 

Vintage podkreślony modernizmem

W salonie znajdują się dwa kultowe fotele liski w kolorowych tkaninach. Na ścianach za sofą i TV znajdziemy mocne malowane kompozycje, nawiązujące do murali w stylu Bauhausu.

W projekcie zastosowano wiele wysokiej jakości materiałów, stylizowane na retro porcelanowe gniazda, drewniany parkiet w jodełkę francuską, mosiężne i miedziane detale. Wszystkie te elementy w połączeniu z odważną, ale dopieszczoną kolorystyką tworzą nową jakość, której oczekiwali inwestorzy.

 

salon
proj. Monika Ziętarska

 

Sypialnia w kolorze Classic Blue

Sypialnia miała być wygodna i klimatyczna. Dominuje w niej głęboki granat widoczny na ścianie, kaflach i tapicerowanym zagłówku, co sprawia że wnętrze doskonale wpisuje się w trendy kolorystyczne na 2020 rok, w którym to barwą roku został Classic Blue.

 

Classic Blue kolorem roku 2020 – Jak go wykorzystać we wnętrzach

niebieska sypialnia
proj. Monika Ziętarska

 

Sypialnię połączono z przeszklonym pokojem kąpielowym, dzięki czemu projekt zyskał na przestrzenności. Mosiężne wykończenia lamp, uchwytów i baterii dodają wnętrzu charakteru. Wodoodporna tapeta od Wall&Deco obecna w strefie umywalkowej łączy pomieszczenia, które pomimo zupełnie różnych funkcji stworzyły harmonijną jedność.

sypialnia
proj. Monika Ziętarska

 

Niewielka, ale efektowna kolorem łazienka

Druga łazienka jest niewielka, kompaktowa i również dominują w niej mocne kolory i oryginalne faktury. Jak wspomina architektka, tu pojawiła się pokusa prostego obniżenia sufitu, żeby nie tworzyć zbyt klaustrofobicznego miejsca. Ostatecznie architektka odważnie podkreśliła wysoki, trzymetrowy sufit kolorem i światłem.

We wnętrzu dominują głęboka zieleń i granat. Kompozycję uspokajają betonowe płytki. Złote detale, takie jak armatura, oświetlenie czy przycisk wc, nie tylko spełniają praktyczne funkcje, ale też stanowią swoistą biżuterię łazienki.

zielona łazienka
proj. Monika Ziętarska

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Stpiczyńska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków