Mieszkanie w stylu nowojorskim szyte na miarę 4 – osobowej rodziny

Mieszkanie w stylu nowojorskim szyte na miarę 4 – osobowej rodziny

O połączeniu klasyki z nowoczesnością zamarzyło małżeństwo z dwójką dzieci. Zadanie zaprojektowania apartamentu o powierzchni 100 m2 powierzyli pracowni 3 Deko. W efekcie powstała niezwykła przestrzeń – z jednej strony przytulna, z drugiej – charakteryzująca się szlachetnym wykończeniem, które uzyskano dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów.

 

proj. 3 Deko
proj. 3 Deko

 

Przytulna elegancja

Styl nowojorski ma swoje korzenie w klasycyzmie. Najpełniej swoje wdzięki prezentuje w jasnych, przestronnych mieszkaniach. Jak mówi arch. Zofia Pisarska (3 Deko) ten kierunek lubi światło i dużą przestrzeń więc świetnie wpasował się w mury tego mieszkania. Nie bez powodów podstawą aranżacji stały się jasne ściany i nieprzesadzona ilość sztukaterii oraz klasycznych ornamentów. – Okazuje się, że jest to ponadczasowa kompilacja, łącząca gusta i preferencje wszystkich mieszkańców – wyjaśnia architekt.

 

Otwarty układ mieszkania nie tylko dał pole do popisu stylowi nowojorskiemu. Przestrzeń, w której wystrzega się jawnych podziałów, sprzyja integracji.

 

Dom bez granic, czyli zacieranie podziałów w przestrzeni

 

Klasyczna elegancja… nowojorski sznyt

W aranżacji nie brakuje złotych detali. Wysokopołyskowe elementy sprawiają, że apartament zyskuje na eleganckim looku. Klasyczne odniesienia znajdziemy przede wszystkim w parkiecie ułożonym w jodełkę, obecnych sztukateriach oraz w marmurowych wykończeniach. Długie, ciężkie zasłony również nakierowują na zamiłowania estetyczne właścicieli mieszkania. Oprócz tego czynią wnętrze oazą przytulności, ale w bardzo wyrafinowanym wydaniu. Wisienką na torcie są dekoracyjne lampy i dywany.

 

Stonowane barwy, gdzieniegdzie podkreślone mocniejszymi kolorami, to znak charakterystyczny stylu klasycystycznego.

 

Salon w stylu nowojorskim | proj. 3 Deko
Salon w stylu nowojorskim | proj. 3 Deko

 

Nowoczesna ściana z shuttersów

Nowoczesny sznyt mieszkanie zyskuje dzięki ścianie wykonanej z shuttersów. Jak wspomina arch. Zofia Pisarska, była ona jednym z największych wyzwań w tym projekcie. Bądź co bądź, okazała się świetnym rozwiązaniem. Nie dość, że sama w sobie jest bardzo dekoracyjna, to jeszcze zasłania niezbyt przyjemny widok z okna. Dodatkowe efekty wizualne czyni światło próbujące się dostać do wnętrza przez małe otwory w shuttersach.

 

Kuchnia z jadalnią | proj. 3 Deko
Kuchnia z jadalnią | proj. 3 Deko

 

Showroom Internity Home i jego rola w powstawaniu tego miejsca

Cieszymy się, że mamy swój udział w powstaniu tego wyjątkowego domu. W naszym showroomie architekci z 3 Deko wyposażyli wszystkie łazienki znajdujące się w projekcie.

 

W naszych showroomach kompleksowo wyposażysz wnętrze. To u nas kupisz wszystko do łazienki, płytki, deski podłogowe, drzwi, klamki, grzejniki, tapety, zasłony, meble, oświetlenie, podłogi winylowe, dywany, wykładziny, farby itp.

 

pomysł na łazienkę
proj. 3 Deko
Marmurowa łazienka | proj. 3 Deko
Marmurowa łazienka | proj. 3 Deko

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków