Mieszkanie w duchu minimal | proj. Grupa NONO

Mieszkanie w duchu minimal | proj. Grupa NONO

Połączenie skandynawskiej przytulności i japońskiego minimalizmu aktualnie królujące pod szyldem ,,japandi” coraz częściej gości w polskich wnętrzach. Tak też było w przypadku ostatniego projektu Grupy NONO zrealizowanego dla rodziny z dzieckiem. Doskonale doświetlone z trzech stron świata, 90 – metrowe mieszkanie, jest zlokalizowane na najwyższej kondygnacji budynku. Znajdziemy tu dużo bieli i szlachetnych materiałów a także ciekawe rozwiązania zaprojektowane w duchu Montessori.

 

biała kuchnia
proj. Grupa NONO | fot.: ONI Stories

 

W stylu japandi

Apartament jest podzielony na dwie strefy: dzienną i nocną. Jego sercem jest salon połączony z przestronną kuchnią. Zastosowane białe minimalistyczne fronty doskonale rezonują z drewnianą podłogą i akcentami zaczerpniętymi z japońskiego designu. Ławka zamiast krzeseł wprowadza pożądany balans i sprawia, że przestrzeń jest jeszcze bardziej ,,czysta”.

W pobliżu salonu znajduje się toaleta. Pomimo jej małego metrażu, wygospodarowano tu miejsce do przechowywania ukryte za rattanowymi frontami. Tak jak w reszcie mieszkania, tu również pojawia się drewno a także płytki lastriko nadające aranżacji zadziorności.

 

Plecionka wiedeńska to jeden z nieodłącznych elementów wnętrza urządzonego w stylu japandi.

 

 

W otulinie drewna

W całej aranżacji dominuje połączenia drewna, kamienia, naturalnych tkanin i szkła. – Inwestorzy oczekiwali we wnętrzu dużo bieli i skandynawskiego klimatu, przejrzystości wnętrza. Zależało im na wysokiej jakości, naturalnych materiałach. – mówią architekci z Grupy NONO.

Bazą kolorystyczną jest połączenie bieli i drewna, z dodatkiem odcieni zieleni i terakoty. Neutralne barwy przełamuje kropla klasycznej czerni, np. w formie opraw oświetleniowych czy armatury.

 

 

Przestrzeń szyta na miarę

W części prywatnej znajduje się sypialnia główna, gabinet, salon kąpielowy oraz pokój dziecka. Ciekawym rozwiązaniem w łazience głównej jest umieszczenie umywalek na różnych wysokościach (jedna jest przeznaczona dla rodziców, druga dla młodszych domowników).

 

 

W duchu Montessori

W ponad 20 – metrowym pokoju dziecięcym również pojawiają się nawiązania do metody Montessori. Architekci podzieli pomieszczenie na różne strefy: kącik aktywności, relaksu, miejsce nauki oraz przechowywania. W ten sposób powstał azyl idealnie odpowiadający na potrzeby małego odkrywcy.

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków