Mieszkanie z kuchnią w kolorze Very Peri | proj. WZ studio

Mieszkanie z kuchnią w kolorze Very Peri | proj. WZ studio

Zapraszamy Was w podróż po 150 – metrowym apartamencie stworzonym dla rodziny 2+2. Za projektem stoi warszawskie biuro projektowe WZ Studio. Wnętrze jest utrzymane w nowoczesnej estetyce, gdzie dużą rolę odgrywa kolor. Jak się okazuje, barwa wybrana do kuchni już dużo wcześniej, idealnie wpisała się w aktualne trendy kolorystyczne, bowiem jest bardzo zbliżona do koloru roku 2022 – Very Peri. Jakie jeszcze ciekawe rozwiązania skrywa to mieszkanie? Zapraszamy do dalszej części wpisu.

 

Kuchnia w kolorze Very Peri

Sercem apartamentu jest kuchnia utrzymana w niestandardowym, aczkolwiek bardzo pożądanym kolorze Very Peri.

Kuchnia swoim kolorem nawiązuje do aktualnego koloru Pantone 2022 Very Peri, jednak decyzja o tej barwie powstała na podstawie próbek od stolarza długo przed ogłoszeniem Instytutu. To był intensywny proces, podczas którego powstało wiele próbek koloru od niebieskiego, granatu, kończąc na wybranym kolorze. Cierpliwość stolarza była na wagę złota.

WZ Studio

 

proj. WZ Studio, zdj. Pion Poziom
proj. WZ Studio, zdj. Pion Poziom

Choć zabudowa kuchenna najbardziej przykuwa spojrzenia, uwagę zwraca również posadzka. Ułożenie płytek tworzy coś na wzór dywanu. Co ciekawe, szare płytki imitujące kamień znajdują swoją kontynuację również w salonie. Wykonana z płytek bordiura zabezpiecza drewniany olejowany parkiet w salonie w sytuacji, gdy domownicy chcą przejść w butach od drzwi wejściowych na ogromny taras.

 

proj. WZ Studio, zdj. Pion Poziom
proj. WZ Studio, zdj. Pion Poziom

 

Salon zaprojektowany na miarę potrzeb

Centrum salonu stanowi duży rodzinny narożnik w kształcie litery U. Taki układ sprzyja integracji domowników. Tutaj oprócz strefy wypoczynkowej i jadalnianej, architekci wygospodarowali miejsce do przechowywania. Minimalistyczna zabudowa sięgająca do sufitu idealnie wpisuje się w styl aranżacji dzięki zastosowanym frontom, które powielają wzór sztukaterii obecny w całym mieszkaniu. Złote uchwyty uszlachetniają aranżację.

Ciekawym zabiegiem jest zastosowanie innych kolorów tynku na ścianie i suficie. Takie smaczki wraz z dopracowanymi detalami sprawiają, że wnętrze jest nie tylko piękne, ale też maksymalnie funkcjonalne. Biżuterią wnętrza są lampy dekoracyjne, które dodatkowo doświetlają przestrzeń i tworzą pożądany klimat. Funkcję oświetlenia głównego spełniają odpowiednio rozmieszczone oprawy natynkowe oraz projektory zainstalowane w szynoprzewodach.

 

salon
proj. WZ Studio, zdj. Pion Poziom

 

W apartamencie znajduje się dużo luster, która mają wyznaczoną geometrię poprzesz szprosy wykonane z lakierowanego mdf-u przez stolarza.

 

proj. WZ Studio, zdj. Pion Poziom
proj. WZ Studio, zdj. Pion Poziom

 

Szlachetna elegancja z modowym twistem

Naszą uwagę zwróciła również łazienka z nietypowym zielonobutelkowym sufitem. Jak zdradzają architektki, ten zabieg miał za zadanie przekuć w atut niefortunnie usytuowane okno. Tym samym w miejscu parapetu przebiega granica zielonego koloru, która ma swoją kontynuację na ścianach. Marmur, złote detale i sztukaterie decydują o ostatecznym charakterze wnętrza.

 

proj. WZ Studio, zdj. Pion Poziom
proj. WZ Studio, zdj. Pion Poziom

Zapytaj // naszego eksperta

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków