Mieszkanie z musztardową sofą w salonie | proj. Pomysłownia

W dzisiejszym wpisie przedstawimy wnętrze 74 – metrowego apartamentu zlokalizowanego na warszawskim Żoliborzu. Za projektem stoi pracownia Pomysłownia. Choć mieszkanie jest szyte na miarę potrzeb użytkowników, nie brakuje w nim rozwiązań, które są doskonale osadzone w aktualnych trendach. 

 

Serce apartamentu

Mieszkanie jest podzielone na dwie strefy: dzienną i prywatną. Otwarta na salon kuchnia nie tylko sprzyja integracji, np. podczas gotowania, ale też sprawia, że wnętrze staje się bardziej przestronne. Efekt ten potęguje przemyślany projekt oświetlenia. Oprócz opraw natynkowych, które równomiernie oświetlają pomieszczenie, w projekcie znalazły się oprawy doświetlające poszczególne strefy. Nad stołem w jadani wisi złota, ale skromna lampa z widocznymi źródłami światła, natomiast salon oświetla nowoczesny plafon.

 

Salon z musztardową sofą | proj. Pomysłownia
Salon z musztardową sofą | proj. Pomysłownia

 

Strefa dzienna w blasku złota

Pomimo, że część wspólna łączy wiele funkcji, imponuje harmonijną aranżacją. Umiarkowanie w stosowaniu różnych faktur, wykorzystanie stonowanych kolorów ziemi a także tylko jeden rodzaj podłoża w całej strefie dziennej – to wszystko sprawia, że mieszkanie jest bardzo spójne. Tłem dla strefy dziennej jest drewniana zabudowa meblowa, która płynnie przechodzi z aneksu kuchennego w domową biblioteczkę, w którą jest wkomponowany telewizor. Naturalny kolor drewna dopełnia musztardowa sofa oraz eleganckie złoto. W projekcie występuje w formie detali dekoracyjnych a także jest wykorzystane na frontach górnych szafek w kuchni. Taki zabieg nie tylko uatrakcyjnia projekt, ale też rozświetla całe wnętrze.

 

Pomysły na wykorzystanie złota we wnętrzach – sprawdź nasze moodboardy

 

Mały salon ze stołem | proj. Pomysłownia
Mały salon ze stołem | proj. Pomysłownia

 

Marmurowa łazienka

W apartamencie znajdują się dwie łazienki. W tej ogólnie dostępnej króluje luksusowy minimalizm, który jest zasługą marmurowych płytek. Biżuterią wnętrza jest złota armatura. Dzięki temu, że architekci wykorzystali to samo wykończenie na ścianach i podłodze, w tym w strefie prysznicowej, wnętrze emanuje niezwykłą prostotą, szczególnie pożądaną w małych pomieszczeniach. Aranżację ociepla drewniana zabudowa, która jednocześnie łączy stylistycznie łazienkę z całym projektem mieszkania.

 

 

Łazienka z wanną wolnostojącą

Druga łazienka jest urządzona w klimacie domowego spa. W projekcie, pomimo stosunkowo niewielkiego metrażu, znalazła się wanna wolnostojaca, będąca synonimem relaksu. Nastrojowy klimat buduje dobrze zaprojektowane oświetlenie, którego natężenie można dostosowywać do aktualnej potrzeby. Efekt ten potęgują ciemne kolory a w szczególności wysokopołyskowe kafle ułożone wertykalnie. Modowego sznytu wnętrzu dodają lastrykowe płytki, które po raz kolejny udowadniają swoją silną pozycję w nowoczesnych aranżacjach. 

 

Łazienka z wanną wolnostojącą | proj. Pomysłownia
Łazienka z wanną wolnostojącą | proj. Pomysłownia

Zapytaj // naszego eksperta

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków