Mikrokawalerka z antresolą pełna kolorów i ciekawych rozwiązań | IH - Internity Home

Mikrokawalerka z antresolą pełna kolorów i ciekawych rozwiązań

W dzisiejszym wpisie zapraszamy Was do mikrokawalerki zaprojektowanej przez architektki – Monikę Michałowską i Kamilę Palmowską.
Mieszkanie zlokalizowane jest w zrujnowanej podczas II wojny światowej kamienicy w centrum Warszawy. Swój maluteńki metraż zawdzięcza chaotycznej rekonstrukcji kamienicy, odbudowanej w czasach dekretu Bieruta, kiedy to najpilniejsza była potrzeba budowy mieszkań, których brak dodatkowo uwydatniły powojenne wyże demograficzne.

 

 

Jej wysokość sypialnia

Projektantki, w wysokim na ponad 3 metry mieszkaniu, pokusiły się o zwiększenie przestrzeni życiowej nowego właściciela, poprzez stworzenie antresoli, na której powstała sypialnia z podwójnym materacem i dwiema komodami. Prowadzą na nią wygodne drewniane koralowe schodki, a widok z niej rozciąga się za okno.

Aby optycznie powiększyć mieszkanie, są wykorzystane tu pastele i jasne kolory. Punktem wyjścia dla kolorystyki wnętrza stała się kwiatowa tapeta zastosowana na ścianie w kuchni. Obok stonowanej akwamaryny na drewnianej podłodze, znalazły się też aksamitne rudości chryzantem oraz goździkowe beże.

 

Triki architektów ułatwiające życie w małym mieszkaniu

 

 

Małe, ale własne

W pokoju znalazło się miejsce na dwuosobową granatową sofę ustawioną pod antresolą. Przedłużony parapet stał się wygodnym miejscem do pracy. Tutaj też zawisły szafki, które obok szafy, stały się zasobnym miejscem do przechowywania.

Architektki zadbały o przytulny wystrój, dopieszczając wnętrze gustownymi dodatkami, miękkimi tekstyliami oraz roślinami w pięknych donicach. Doskonale wkomponował się też plakat polskiego ilustratora Pawła Jońcy oraz maska umasqu zaprojektowana przez Tzachi Nevo.

Osobna kuchnia, choć proporcjonalnie mała, została wyposażona we wszystkie niezbędne udogodnienia. Jasna szarość frontów zestawiona z pastelowym różem płytek naściennych idealnie współgra się z pstrą, nieco szaloną podłogą i tapetą z kwiatowym motywem.

 

 

Łazienka kontynuuje estetykę całego wnętrza. Dominują w niej pastelowe błękity oraz szarości. Na podłodze projektantki zastosowały ponadczasową szachownicę w mniej oczywistej kolorystyce. Natomiast klasyczne białe kafle na ścianach zwieńcza błękitny pasek korespondujący z przeskalowaną lampą w tym samym wykończeniu.

 

 

Projekt i stylizacja: Monika Michałowska
Projekt i zdjęcia: Kamila Palmowska

 

Zapytaj // naszego eksperta

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Marcin Jaczewski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków