Millennial pink w mieszkaniu młodej fotografki | Proj. KODO

Millennial pink w mieszkaniu młodej fotografki | Proj. KODO

Subtelna, pastelowa barwa, lokująca się gdzieś pomiędzy delikatnym różem, soczystą brzoskwinią i beżem – tak można opisać Millennial pink. Historia tego koloru sięga 2014 roku, kiedy niespotykany odcień różu zaczął pojawiać się w różnych dziedzinach designu, a także w filmie Wes’a Andersona „the Grand Budapest Hotel”. Mainstream przez lata nie pozwalał, by Millennial Pink zajął wysoką pozycję w świecie desingu, jednak jego obecność w panteonie barw stała się faktem. Projektanci i architekci szczególnie pokochali ten kolor, który ma niezwykła moc aranżacyjną, bez trudu nawiązuje więź z innymi barwami i wprowadza do wnętrz wesołą atmosferę. Wybór Milleniall Pink na motyw przewodni jest domeną aranżacji, w których króluje indywidualizm i nietuzinkowe rozwiązania. Idealnym tego przykładem jest realizacja pracowni KODO, której zespół stworzył figlarną, pełną dobrego humoru i pozytywnej energii przestrzeń dla młodej fotografki. Motywem przewodnim stał się „apetyczny” odcień Millennial Pink, ubrany w szatę retro i wzbogacony o geometryczne formy. 

Inspiracja tygodnia: wnętrza w odcieniach kwitnącej wiśni

Milleniall Pink w mieszkaniu
Oryginalne smaczki dopełniają aranżację wnętrza. | Proj. Pracownia KODO

Wnętrze poza schematem

Mieszkanie zaprojektowane przez pracownię KODO powoduje uśmiech od samego progu. Jak podkreślają projektanci, wnętrze przywołuje wspomnienia baru mlecznego serwującego lody truskawkowe o smaku nieba, nawiązuje do architektury Bauhausu oraz eklektycznych butików słynnych domów mody. Tutaj patrzy się na świat przez różowe okulary, odkrywając jego pastelową słodycz, radosną aurę i tętniącą beztroskę. Pomimo silnej obecności Millennial pink, zadbano o równowagę barwną. Tło dla aranżacji strefy dziennej stanowi złamana biel, będąca rodzajem „czystego płótna” na którym maluje się niezwykła pastelowa aranżacja. Urok projektu tkwi w detalach i oryginalnych, a zarazem funkcjonalnych rozwiązaniach. Dobrym przykładem jest stół jadalniany połączony z wyspą, tworzące geometryczny monolit. Ścianę szczytową wzbogacają łuki o różnej wysokości, a w jeden z nich wkomponowano biurko

Milleniall Pink w mieszkaniu
Milleniall Pink w mieszkaniu fotografki. | Proj. Pracownia KODO

Stylowe różowe kuchnie – najciekawsze projekty!

Milleniall Pink w mieszkaniu i gra kontrastów

Wyjątkowość tego mieszkania oparta jest na grze kontrastów. Cukierkowy i przytulny odcień różu łagodzą obłe kształty, łuki, naturalne materiały, takie jak drewno czy wiklina, oraz stonowane barwy. Podłogę pokrywają płyty o teksturze betonu, który idealnie współgra z szarym lastryko na blatach roboczych. Wyjątkowej przytulności nadał fornir z czeczoty topolowej na okładzinach ścian oraz krzesła z wiklinową plecionką. Czarne detale wprowadzają do pastelowej aranżacji mocnego charakteru. Poza uchwytami, włącznikami w stylu retro i listwą podłogą, pojawiło się też industrialne przeszklenie w metalowym profilu. Całość dopełniają oryginalne dodatki: oświetlenie w tym lampy wiszące nad wyspą czy stoliki kawowe. Ciekawym akcentem barwnym jest musztardowy żółty, nieśmiało pojawiający się w detalach. 

Proj. Pracownia KODO

Róż i już!

Eklektyzm w stylu dolce vita to najlepszy opis projektu pracowni KODO. Nie inaczej jest w łazience. Tutaj łososiowy odcień spotyka się z bielą i złotymi detalami, a ramy wyznacza czerń w postaci profili, blatu i dekoracyjnego grzejnika. Różowe płytki w formacie małych kwadratów i dużej różnorodności tonacji, tworzą lamperię do połowy wysokości pomieszczenia. Białe płytki, znajdujące się powyżej, zostały „zamknięte” przez cienkie, czarne pasy. Znalazły się tutaj też dwa odcienie lastryko: jasny szary na podłodze oraz antracytowy na blacie szafki. Klamrą spinającą styl łazienki z resztą mieszkania są detale w klimacie retro: włączniki oraz kinkiet przy lustrze. Kropkę nad i stanowi złota armatura. 

Róż w łazience z czym łączyć

Milleniall Pink w mieszkaniu
Proj. Pracownia KODO

Lokalizacja: Warszawa
Powierzchnia mieszkania: 47,36 m²
Pomieszczenia: salon z aneksem kuchennym, sypialnia, łazienka, hol

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków