Minimalizm doprawiony klasycznymi smaczkami na 60 m2

 

60 m2 to wystarczająco dużo miejsca na stylowe rozwiązania, gdzie mariaż stylu minimalistycznego z klasycznym rozkwita jak jabłonie wiosną i ukazuje przed nami swoje najpiękniejsze oblicze. Autorką projektu jest Monika Adamczyk – Popiel, założycielka MAP Studio.

 

Szara sypialnia | proj. MAP Studio Monika Adamczyk - Popiel
Szara sypialnia | proj. MAP Studio Monika Adamczyk – Popiel

 

Klasyczna elegancja w minimalistycznym wydaniu

Sercem mieszkania jest salon z aneksem kuchennym. Tak jak w całym projekcie dominują tu szarość i biel. Detal przybiera barwę mosiężnego złota, niekiedy ponadczasowej czerni. Tę klasyczną szatę kolorystyczną dopełniają równie szykowne materiały. Na podłodze znalazł się parkiet ułożony w jodełkę. Ściany są wykończone listwami przysufitowymi Orac Decor. 

 

,,Materiały, które stosuję odgrywają kluczowe znaczenie. Surowy kamień, minimalistyczny dobór barw przełamują mosiężne dodatki i ciepłe odcienie tkanin o unikatowych fakturach.”

Monika Adamczyk – Popiel, założycielka MAP Studio

 

Centrum małego salonu stanowi kompaktowa sofa na nóżkach, które naddają lekkości aranżacji. Dość prosty w formie mebel zyskał bardziej nowoczesny wygląd dzięki zastosowanemu francuskiemu szwowi. Przy wypoczynku stoi stolik kawowy z marmurowym blatem a także odrestaurowany zabytkowy barek zdobyty na targach staroci. Przeciwwagę retro klimatów stanowią nowoczesne plakaty, które po zmroku zyskują nowy blask dzięki dodatkowym punktom światła. Vis-a-vis strefy wypoczynkowej znalazła się ultra minimalistyczna ściana telewizyjna.

 

proj. MAP Studio Monika Adamczyk - Popiel
proj. MAP Studio Monika Adamczyk – Popiel

 

Mała sypialnia w odcieniach szarości i bieli

Prywatnym azylem stworzonym dla inwestorów jest niewielka, acz bardzo przytulna sypialnia. Buduarowy charakter wnętrza podkreśla nasycony odcień szarości wraz z ciężkimi zasłonami utrzymanymi w tym samym kolorze.

Niewielkie pomieszczenie zyskało na optycznym powiększeniu dzięki zastosowaniu lustrzanych frontów garderobianej szafy. Stoliki ze szklanymi blatami, które pełnią rolę szafek nocnych jeszcze bardziej podkreślają lekkość aranżacji.

 

,,Zawsze stawiam na funkcjonalność rozwiązań oraz detal . Odpowiednio dobrany dopełnia proste wnętrze i tworzy unikatową atmosferę.”

Monika Adamczyk – Popiel, założycielka MAP Studio

 

proj. MAP Studio Monika Adamczyk - Popiel
proj. MAP Studio Monika Adamczyk – Popiel

 

Szaro – marmurowa łazienka

Mała łazienka zawsze jest dużym wyzwaniem dla architekta. Ta dzięki zastosowanym kolorom i materiałom jest spójna z resztą mieszkania. Focal point tego wnętrza jest strefa umywalkowa i wc, która ze względu na bardzo ograniczony metraż, stanowi jedność. Pośród szarych betonowych płytek jest wyróżniona marmurowymi heksagonami Equipe Hexatile Carrara. Lustrzane fronty szafki tworzą wrażenie większej przestrzeni. Przemyślane żonglowanie fakturami i barwami, wysokiej jakości produkty a także dobrze zaplanowane oświetlenie, składają się na udany projekt łazienki, która choć mała, spełnia wszystkie podstawowe funkcje.

 

W showroomach z Grupy Internity Home kompleksowo wyposażysz wnętrze z jednym specjalistą do kontaktu || Sprawdź nasze adresy >>

 

Szaro - marmurowa łazienka | proj. MAP Studio Monika Adamczyk - Popiel
Szaro – marmurowa łazienka | proj. MAP Studio Monika Adamczyk – Popiel

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków