Minimalizm z kroplą butelkowej zieleni | proj. ArchOmega Studio

Minimalizm z kroplą butelkowej zieleni | proj. ArchOmega Studio

Zapraszamy do wnętrza 90 – metrowego mieszkania w Tychach zaprojektowanego przez ArchOmega Studio dla trzyosobowej rodziny. Bazę stanowią stonowane połączenia materiałowe i zgaszone kolory, gdzieniegdzie ożywione mocniejszym akcentem. Prostą geometrię przełamują łuki czerpiące inspirację ze stylu organicznego. Całość dopełnia zieleń roślin. 

 

Minimalizm doprawiony szczyptą butelkowej zieleni

Sercem mieszkania jest monochromatyczna strefa dzienna z dominacją bieli i szarości. Łagodny charakter aranżacji podkreśla zastosowane na podłodze bielone drewno. Barwnym akcentem, który ożywia kompozycję jest modna butelkowa zieleń, która pojawiła się na wygodnej welwetowej sofie i stoliku kawowym. Co ciekawe, w salonie nie ma telewizora. Wypoczynek jest skierowany w stronę okna, przez które możemy podziwiać zielone korony drzew. 

Jak określiła sama architektka, styl wnętrza wyznacza kontrolowany minimalizm. Jedynym elementem wyposażenia do eksponowania dekoracji jest regał w salonie. 

 

proj. ArchOmega Studio

 

Kuchnia otwarta i zamknięta zarazem

Elementem zaskoczenia w projekcie jest otwarta kuchnia, która za sprawą ciekawej obudowy, jest jednocześnie nieco przysłonięta. Oprócz tego, wyspa spełnia zasadnicze funkcje, bo to tu jest zainstalowany zlewozmywak a także płyta indukcyjna. Minimalistyczny charakter wnętrza podkreśla zastosowanie okapu sufitowego a także prawie niewidocznych białych opraw oświetleniowych wbudowanych w sufit. 

 

Sprawdź oprawy wpuszczane w sufit dostępne w IH >> 

 

proj. ArchOmega Studio
proj. ArchOmega Studio

 

Projekt otwartej strefy dziennej ozdabiają płytki w lastryko a także zaoblona i dodatkowo podkreślona drapowaniem ściana. Zrezygnowanie z tradycyjnego łączenia ścian pod kątem prostym, w tym przypadku znacznie poprawia komunikację w mieszkaniu. 

 

proj. ArchOmega Studio
proj. ArchOmega Studio

 

 

Pięknie i praktycznie

Tuż przy salonie znajduje się niewielki gabinet, w którym również pojawia się akcent kolorystyczny ożywiający minimalistyczne wnętrze. Cenne miejsce do przechowywania udało się wygospodarować w sypialni wokół okna, przy którym zamiast tradycyjnego parapetu zaprojektowano siedzisko idealne do czytania książek, albo słuchania muzyki czy podcastów. 

 

 

Posłuchaj naszego podcastu ,,Spokojnie o wnętrzach” 

 

 

Minimalistyczna łazienka z akcentem lastryko

Łazienka jest urządzona w tym samym stylu, co całe mieszkanie. Sterylną biel dopełnia modne lastryko a także strukturalne płytki z serii Stripes włoskiej manufaktury Wow. Ciekawym uzupełnieniem są złote biżuteryjne detale. Pomimo, że pomieszczenie nie jest zbyt duże, udało się wygospodarować miejsce zarówno na wannę i prysznic. Klamrą kompozycyjną są czarne baterie

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków