Minimalizm, skandynawska prostota i wabi - sabi w projekcie Jacka Tryca

Minimalizm, skandynawska prostota i urok wabi – sabi w projekcie Jacka Tryca

Zaprezentowane w dzisiejszym wpisie mieszkanie jest miejscem spotkania trzech stylów: surowego minimalizmu, skandynawskiej prostoty i japońskiego wabi – sabi. W efekcie powstało wnętrze z wystrojem charakterystycznym dla architekta Jacka Tryca. W jego projektach czuć ducha nowoczesności (jednakże bez pomijania dotychczasowego dorobku architektury), zamiłowanie do prostych form i wielki szacunek do potrzeb inwestorów.

 

Przytulny minimalizm

Jak widzimy, w apartamencie zlokalizowanym na warszawskich Bielanach dominującym kierunkiem jest minimalizm, który znany jest ze swojego surowego charakteru. Na rzecz ocieplenia wystroju działa wszechobecne drewno. Faktury wyglądające na nadszarpnięte zębem czasu sugerują zamiłowanie do japońskiej filozofii urządzania wnętrz wabi – sabi, gdzie piękna poszukuje się głównie w pozornej niedoskonałości.

Betonowa ściana w salonie w towarzystwie prostych i pozbawionych zdobień, monolitycznych mebli czyni mieszkanie uporządkowanym i harmonijnym. Jasne kolory, połączenie drewna z szarością i bielą tworzą przyjazny klimat, a kolorowe akcenty dodają energii.

 

Strefa dzienna – jak ją urządzić | Najciekawsze projekty architektów

 

Strefa dzienna
Strefa dzienna | proj. Jacek Tryc

 

Komfort na co dzień

Jak mówi arch. Jacek Tryc, ,,inwestorzy to ludzie, którzy cenią sobie komfort w codzienności, dlatego zdecydowali się na w urządzenie w mieszkaniu trzech łazienek. Jedna to niewielka toaleta przy salonie. Druga, w prywatnej strefie, w sąsiedztwie pokoi dziecięcych. Trzecia, znajdująca się bezpośrednio przy sypialni, dostępna jest tylko dla właścicieli”.

Całe mieszkanie zostało zaprojektowane tak, aby optymalnie wykorzystać jego przestrzeń. Większość mebli jest wykonana na wymiar i dostosowana do preferencji domowników. W apartmancie nie brakuje produktów od polskich marek, takich jak HushLab, SternLight, Charme Parquet, Nobonobo a także tych światowych, jak: Villeroy & Boch, Wow Design, Blanco, Geberit, Duravit, Aquaform, Petit Friture itp.

 

Podłogi, oświetlenie, płytki, wyposażenie łazienek pochodzą z showroomu Internity Home. Kliknij, żeby sprawdzić nasze adresy >>

 

małe wc
proj. Jacek Tryc

 

Mała łazienka
Mała łazienka | proj. Jacek Tryc

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Stpiczyńska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków