Modern classic w duo kolorze | design: Studio Rysik

Modern classic w duo kolorze | design: Studio Rysik

 

Mieszkanie zaprezentowane w dzisiejszym wpisie znajduje się w Pruszkowie. Inwestorka zgłosiła się do biura projektowego Studio Rysik zanim inwestycja została oddana do użytku, dlatego możliwe było wprowadzenie zmian deweloperskich. Tym samym 70 – metrowe mieszkanie zostało skrojone na miarę potrzeb Pani Hani a dziś cieszy oko, dzięki pięknym ponadczasowym rozwiązaniom i sztuce, która rozgościła się tu na dobre. 

 

design: Studio Rysik | fot.: Lera Galich

 

Wnętrza skrojone na miarę

Zaproponowany przed dewelopera układ był opracowany dla rodziny z dwójką dzieci. W sumie znajdowały się tam trzy sypialnie. – Naszym celem było stworzenie przestronnego, wypełnionego światłem wnętrza, gdzie funkcjonalność i estetyka idą ze sobą w parze oraz rezonują z osobowością oraz potrzebami użytkownika – wyjaśnia projektantka Mariola Kowalska.

Po zmianach mieszkanie przekształciło się w przestronną kawalerkę ze szklanymi ścianami. To rozwiązanie podkreśla harmonijną aranżację oraz pozwala na swobodny przepływ światła między pomieszczeniami. Szklane przesuwne drzwi pełnią również tradycyjną funkcję – w razie potrzeby, na przykład podczas gotowania, zawsze można zamknąć pomieszczenie.

Drzwi zostały wykonane według projektu architektów ze Studia Rysik. Stalowa, malowana proszkowo konstrukcja z lamelami i przeziernym szkłem, wprowadza do projektu stylowy i bardzo modny akcent. Przeszklenia są pierwszoplanową rolą w funkcjonalności, ale dopracowanie detalu i skupienie się na szczegółach sprawiło, że są również przepiękną dekoracją i wizytówką wnętrza – mówi Mariola Kowalska.

 

 

Ponadczasowa kreacja

Mieszkanie jest urządzone przestrzennie i minimalistycznie. Dominującą cechą aranżacji jest przejrzystość oraz prostota form. Wykorzystane ciepłe i stonowane kolory ziemi decydują o harmonijnym charakterze projektu. Uwagę przykuwają elementy dekoracyjne i wykończeniowe, takie jak ażurowe, dwuskrzydłowe drzwi do sypialni i kuchni. W całym wnętrzu zachowana jest idealna symbioza – między światłem dziennym i sztucznym. Wrażenie przestronności spotęgowało wykorzystanie jednakowej podłogi. Przepiękna dębowa jodełka to ponadczasowy wybór, który uszlachetnia projekt oraz wprowadza nutę francuskiej awangardy.

 

Ważnym elementem projektu jest sztuka, o której dobór zadbał Michał Jeremi Strzelecki – historyk sztuki. W mieszkaniu znajdziemy dzieła polskich artystów: Magdaleny Król (obrazy ,,Irysy” i ,,Pandora”), Alicji Domańskiej oraz rzeźbę z marmuru Marty Banaszek.

 

 

W otuleniu zmysłów

Sypialnia łączy dwie funkcje: wypoczynku i relaksu. Schowana za szklano – drewnianymi drzwiami stała się prywatną oazą niespiesznych analogowych rozrywek. Oprócz łóżka ważnym komponentem projektu jest zabudowa wykonana na specjalne zamówienie, pełniąca rolę garderoby. Przytulności wnętrzu dodaje przyjemna w dotyku welurowa tapeta zastosowana na ścianie za łóżkiem. Kolejnym bardzo ciekawym elementem wystroju jest przedwojenny stołek. Meble vintage wprowadzają do wnętrza unikatowy design oraz akcentują bogatą przeszłość historii projektowania, która wpływa na ,,tu i teraz”.

 

Sypialnia kryje się za szkłem ryflowanym, które jednocześnie przepuszcza światło, ale też zapewnia prywatność.

 

W stylu modern classic

Sercem mieszkania jest salon, który stanowi kontynuację stylu modern classic. Stonowane kolorystycznie meble świetnie wpisują się w koncepcję duo koloru, która wyklarowała się już na jednym z pierwszych spotkań z architektami. Elementem kontrastującym jest wykonany na zamówienie regał z przeszkleniami i efektownymi podświetleniami. Dzięki dużym oknom od strony południowej światło dzienne jest w pomieszczeniu przez większość dnia. Wybrane oświetlenie dodatkowo daje ciepłe światło i idealnie dopełnia całość.

 

salon
design: Studio Rysik | fot.: Lera Galic

 

Stylowy pokój kąpielowy

Łazienka, choć niewielka, jest w pełni funkcjonalna. Jej luksusowy wygląd to zasługa wykorzystania wielkoformatowych marmurowych płyt, które pojawiają się zarówno na podłodze, jak i na głównej ścianie. Zgodnie z oczekiwaniami Inwestorki, zaprojektowano wygodną strefę prysznicową i kąpielową z wanną wolnostojącą, oddzieloną od reszty pomieszczenia minimalistycznym szkłem. To coraz bardziej popularne rozwiązanie idealnie sprawdziło się przy tym układzie pomieszczenia.

 

 

Holistyczne podejście

Wnętrze dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów i stonowanej palety barw jest ponadczasowe. Wyposażenie, które częściowo pochodzi z showroomów z Grupy Internity Home, to zarówno perełki vintage, klasyczne formy, jak i nowoczesne rozwiązania wpisujące się w aktualne trendy. Tym samym projekt stanowi kwintesencję potrzeb świadomego Inwestora, który urządzając wnętrze kieruje się przede wszystkim własnym doświadczeniem tego, co uważa za najbardziej wartościowe.

 

Misją Internity Home jest zapewnianie klientom i architektom holistycznych rozwiązań do wnętrz oraz dostarczanie starannie wyselekcjonowanych produktów, które tworzą spójną, harmonijną przestrzeń do życia.

 

Sprawdź adresy naszych showroomów >>

 

wzorcownia Internity Home
Wzorcownia Internity Home w Warszawie

Zapytaj // naszego eksperta

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków