Jak zgrabnie połączyć styl marynistyczny i nowojorski bez dosłownych odniesień? Subtelna gra detalami, odpowiednio dobrane kolory oraz wyselekcjonowane materiały razem stworzyły piękną całość z charakterem tożsamym dla miejsca, w którym zlokalizowany jest apartament. Jesteśmy w Gdyni w 89 – metrowym mieszkaniu. To już drugi raz kiedy architektka Agata Brach projektuje to wnętrze. Co skłoniło Inwestorów do zmian i jaki jest efekt gruntownego remontu?
,,Kiedy powstawał Sea Towers w 2009 roku zaprojektowaliśmy eleganckie wnętrze w ciemniejszych odcieniach. Jednak po 14 latach użytkowania Inwestorzy poczuli potrzebę zmian, która jest zgodna z wejściem w kolejny etap ich życia. Przyszedł czas na wnętrze jasne, świetliste i emanujące świeżą energią. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom powstała nowoczesna i przytulna przestrzeń spełniająca wszelkie oczekiwania domowników”. arch. Agata Brach |
Styl marynistyczny z nutą nowojorskiego sznytu
Aranżacja tego wyjątkowego wnętrza opiera się na połączeniu stylu marynistycznego i nowojorskiego. Już w strefie wejścia możemy dostrzec subtelne odniesienia do wybranych kierunków. Witają nas eleganckie porcelanowe płytki ułożone w klasyczny wzór w odcieniach, które zdominowały cały projekt. Akcent błękitu pojawia się również na tapecie Inkiostro Bianco. Niebanalny tropikalny deseń nawiązuje do podróżniczej pasji właścicieli.
Ciekawym rozwiązaniem jest ukryta za tapetą obszerna zabudowa przeznaczona na obuwie. Po drugiej stronie znajdziemy szafę na ubrania.
Designerskim akcentem są wieszaki wykonane z lawy wulkanicznej, które wprowadzają oryginalny detal na ścianie. Aranżację przedpokoju dopełnia konsola z okazałym podświetlanym lustrem.
Propozycje naszego stylisty
Z głową w… palmach
Eskalację nieszablonowego połączenia styli znajdziemy w salonie. To tu zagościły piękne sofy obite nieoczywistą tkaniną w odcieniach granatu. Strefę wypoczynkową dopełnia ponadczasowy fotel ,,uszak” marki Sits. Jednak elementem, który najbardziej przykuwa uwagę jest ściana z ozdobnymi półkami będąca ekspozycją dla obrazu z formą przestrzenną wykonanego specjalnie na potrzeby tego projektu. Akcentem nawiązującym do nadmorskiej estetyki są płytki z fakturą piasku ułożone w tle półek. Nastrojowy klimat tworzy precyzyjnie zaprojektowane oświetlenie, pozwalające odpowiednio wybrzmieć wybranym elementom aranżacji.
Do wykończenia ściany telewizyjnej wykorzystano stare ciemne drzwi, które po odświeżeniu i zmianie koloru doskonale wpisują się w charakter wnętrza.
Propozycje naszego stylisty
W części kuchennej zastosowano tradycyjne wzory frontów w odcieniach bieli i jasnego błękitu. Klasyczne frezy dopełniają projekt kuchni oraz pięknie korespondują z geometrią wnętrza, której bieg wyznaczają sztukaterie. Nowoczesnym akcentem w strefie dziennej jest tapeta, która w symboliczny sposób wydziela jadalnię. Na tle nowoczesnego wzoru wyeksponowano kultową już lampę Flamingo. Jej imponująca forma nadaje wnętrzu poetycki charakter a po zmroku – sączące się strumienie przyjemnego światła – tworzą nastrojowy klimat.
Propozycje naszego stylisty
Strefa prywatna
W strefie prywatnej znajdziemy sypialnię z garderobą oraz salon kąpielowy, który wyróżniono głębokim granatowym kolorem szkliwionych hiszpańskich kafli Wow Design. Geometryczne płytki stanowią doskonałe tło dla białych klasycznych mebli oraz obudowy wanny z kafli o fakturze przypominającej nadmorską plażę.
Propozycje naszego stylisty
W części sypialnianej największym wyzwaniem było wykorzystanie przestrzeni pod wysokim na 120 cm. parapetem, pod którym również znajdował się standardowy grzejnik. – Postanowiliśmy odwrócić układ i pod samym parapetem umieściliśmy tapicerowane wysokie zagłowie łóżka, a grzejnik przenieśliśmy na bok, wymieniając go na model dekoracyjny – wyjaśnia architektka.
Zamiast klasycznych drzwi do garderoby zastosowano drzwi przesuwne, które dzięki temu, że są pokryte tapetą zupełnie nie rzucają się w oczy. Na rzecz optycznego powiększenia sypialni działają lustra umiejscowione w taki sposób, aby nie odbijały łóżka. W pokoju znajduje się dodatkowa zabudowa meblarska z wbudowanym telewizorem oraz mini toaletką.
AGATA BRACHARCHITEKTAbsolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Gdańskiej. Autorską pracownię projektową założyła w 2007 roku. Zajmuje się projektami przestrzeni publicznych oraz prywatnych. Inspirują ją zmienność tematyczna oraz wyzwania projektowe. Jej spojrzenie na architekturę definiuje różnorodność styli i osobowości ludzi, dla których ma przyjemność tworzyć przestrzeń do życia. |
Zobacz inne projekty arch. Agaty Brach:
- Kolorowy segment
- Dom Geiko
- Metamorfoza pokoju Julki
- Jak odmienić pokój dziecka? Zobacz metamorfozy
- Z domu pod miastem do loftowego 75 – metrowego mieszkania
Zapytaj // naszego eksperta
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zobacz // próbki i ekspozycję