Najpiękniejsza restauracja na świecie | IH - Internity Home

Najpiękniejsza restauracja na świecie

W międzynarodowym konkursie została wybrana najpiękniejsza restauracja z Polski!

Wrocławska restauracja Campo wraz z jej projektantami BUCK.STUDIO dostała prestiżowy tytuł „najpiękniejszej restauracji świata”. W kategorii Restauracje na międzynarodowym konkursie Win Awards 2017 w Londynie pokonała konkurentów z całego świata

CAMPO serwuje kuchnię międzynarodową z południowoamerykańskimi akcentami (empanadas, ceviche, tapas). Specjalnością restauracji są argentyńskie steki z krów ras Black Angus i Hereford. Mięso jest przygotowywanew piecu grillowym Josper, opalanym specjalnym argentyńskim węglem drzewnym. Kartę uzupełniają pozycje wegetariańskie, ryby i owoce morza, klasyczne desery oraz wybór win, wśród których znajdują się organiczne wina PURO Dietera Meiera, które CAMPO serwuje jako jedyne miejsce w Polsce. 

Konkurs, który nagradza projekty o największym wpływie na krajobraz kulturowy w dziedzinie designu i architektury. CAMPO była jedynym miejscem z naszego kraju nominowanym w tej kategorii i rywalizowała z restauracjami z Dubaju, Taiwanu, Hong Kongu, Sydney czy Manchesteru.

Autorami projektu polskiej restauracji jest BUCK.STUDIO, które ma na koncie wiele nagród i nominacji, m.in. za projekt wrocławskiej cukierni NANAN oraz Kina Nowe Horyzonty.

W nowoczesnym wnętrzu restauracji CAMPO dominuje czerń i szlachetne, naturalne materiały – drewno czereśniowe, otoczaki i skóra, a także mosiądz i lastriko. Mają one symbolizować najważniejsze wartości definiujące restaurację, czyli szczerość i prostotę. Ogromny, 14-metrowy regał łączy salę z kuchnią i symbolizuje otwartość oraz domową atmosferę. Sala urządzona została tak, aby mogły się tam odbywać spotkania o różnym charakterze. Sofy pod ścianą są doskonałe na biznesowy lunch lub kolację z przyjaciółmi, małe stoliki na romantyczną randkę, okrągłe stoły sprawdzą się podczas rodzinnych obiadów, a wysoki stół barowy przy degustacji wina i przekąsek w większym gronie znajomych. Większość mebli i wyposażenia – żyrandole, stoły, stoliki, pomocniki kelnerskie, karty menu, podkładki – została wykonana na zamówienie przez lokalnych rzemieślników.

Jesteśmy bardzo dumni, na pewno jest to miejsce, które trzeba odwiedzić będąc we Wrcoławiu. Brawo!

 

Płytki imitujące lastriko:

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków