W tym projekcie nie ma ani grama przesady. Kolory i materiały łączą się ze sobą tak harmonijnie jak na płótnie wybitnego artysty. W efekcie powstał obraz przytulnego wnętrza, w którym echa stylu japandi mają największy wydźwięk. Wpływy japońskiego i skandynawskiego designu dopełnia sztuka Piotra Butkiewicza. Za projektem stoi wrocławska pracownia Finchstudio.
Przytulny minimalizm
Naturalne faktury, subtelne kolory, minimalistyczna estetyka, którą jednak dopełnia skandynawska przytulność – tak w skrócie można opisać ten projekt. Ostateczna jego forma jest efektem zaufania inwestora do wiedzy, poczucia estetyki, kreatywności i doświadczenia architektów.
Propozycje naszego stylisty
Wnętrza otulają odcienie ciepłego beżu, złamanej bieli i karmelu. Gdzieniegdzie dominującą barwę kawy z mlekiem dopełnia ponadczasowa szarość. Tkaniny naturalnie mnące, takie jak len idealnie uzupełniają fakturę drewna. Jeszcze więcej światła wprowadzają do projektu błyszczące kafle o niedoskonałym wyglądzie, wpisujące się w japońską filozofię wabi-sabi.
Propozycje naszego stylisty
W świetle boho
W całym projekcie odnajdziemy ciekawą selekcję opraw oświetleniowych. Głównie są to plecione lampy w klimacie boho, które wprowadzają do wnętrza wakacyjny klimat sprzyjający wypoczynkowi. Jak łatwo wywnioskować, projekt oświetlenia był dla architektów równie ważny, co pozostałe detale. Dzięki temu, lampy nie tylko dopełniają estetykę wnętrza, ale też tworzą magiczną atmosferę po zmroku. Ten sam efekt, ale za dnia, tworzą drewniane żaluzje, których design idealnie wkomponowuje się w aranżację.
Propozycje naszego stylisty
Niedoskonałość kontrolowana
Świadome operowanie różnymi teksturami sprawia, że minimalistyczne wnętrze nabiera głębi. Staje się ciekawe i nieprzewidywalne. W tej realizacji dominują naturalne materiały charakteryzujące się wieloma niedoskonałościami, które wprowadzają pierwiastek unikatowości.
Tekstury dorównujące naturze – przegląd pokryć podłogowych i ściennych >>
W ciepłym uroku tapet
Płytki „zellige” naśladujące naturalne piękno zaklęte w niedoskonałości ogrzewają się nie tylko w cieple wszechobecnego drewna i tkanin o różnorodnych splotkach. W projekcie znajdziemy również tapety. W łazience głównej wydziela strefę prysznicową i jednocześnie podkreśla japońską urodę wnętrza.
Propozycje naszego stylisty
W jednej z sypialni dekoruje ścianę za łóżkiem. Odcienie szarości w jakich jest utrzymana doskonale korelują z beżami. W tym samym wnętrzu architekci zastosowali ciekawy pomysł na symboliczne oddzielenie strefy snu od zawodowej za pomocą drewnianych lameli.
Propozycje naszego stylisty
Sypialnia w stylu japandi
W drugiej sypialni jeszcze bardziej jest wyczuwalna atmosfera japandi. Meble o organicznych kształtach wraz z wnęką w ścianie w kształcie łuku tworzą niezwykle stylową aranżację. Drewniana wykładzina na ścianach nie tylko ociepla wnętrza, ale też pozwoliła na estetyczne ukrycie drzwi.
Serce domu
Często mówi się, że kuchnia jest sercem domu. W tym przypadku to powiedzenie niewątpliwie ma potwierdzenie w rzeczywistości. Drewniane meble wraz z murowanym okapem wprowadzają do wnętrza klasyczną estetykę, która pięknie zgrywa się z wyposażeniem kuchennym w retro klimacie.
Przez wzgląd na to, że naprzeciw mebli kuchennych znajduje się ściana telewizyjna, najbardziej praktycznym rozwiązaniem było ustawienie stołu i narożnika w jednej linii. W ten sam sposób udało się uporządkować otwartą przestrzeń, tak aby każda strefa funkcyjna miała jasno wydzielone miejsce.
Propozycje naszego stylisty
Zobacz // próbki i ekspozycję