Naturalnie piękny dom w Lublinie | proj. Kamińska Stańczak Design

Naturalnie piękny dom w Lublinie | proj. Kamińska Stańczak Design

W dzisiejszym wpisie zaprezentujemy kompleksowy projekt architektoniczno – wnętrzarski domu w Lublinie, za którym stoi duet Kamińska Stańczak Design. Holistyczne podejście do projektu, sprawiło że wnętrze jest całkowicie spójne z bryłą i elewacją budynku. Tę niesamowitą jedność podkreślają duże przeszklenia, łączące domowników z otaczającą przyrodą, mającą zbawienny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Tej naturalnej symbiozy nie mogło nic zakłócić, dlatego aranżacja jest stonowana. Kontrolowany minimalizm pozwala w pełni wybrzmieć naturalnym bodźcom wdzierającym się do wnętrza przez okazałe okna. 

 

proj. Kamińska Stańczak Design
proj. Kamińska Stańczak Design

 

W prostocie siła

Bryła domu jest osadzona w tradycyjnym modernizmie, którego główna dewiza mówi o tym, że forma powinna podążać za funkcją. Proste linie i kąty, naturalne materiały, stonowane kolory – to wszystko tworzy czystą, niczym niezakłóconą kompozycję, idealnie zgraną z otoczeniem. 

 

Bryła domu jednorodzinnego charakteryzuje się zwartą i solidną konstrukcją. Na elewacji dominującym materiałem jest jasna cegła, która dzięki swojemu wydłużonemu kształtowi nadaje bryle horyzontalnego wydźwięku. Jasne odcienie cegły oraz tynku strukturalnego zestawiliśmy  z naturalnym drewnem i ciemną stolarką, tworząc spójną kompozycję.

Kamińska Stańczak Design

 

proj. Kamińska & Stańczak Design
proj. Kamińska & Stańczak Design

 

Wnętrze naturalnie piękne

Wnętrze jest urządzone w klimacie nowoczesnej klasyki. Dominantą jest jasne drewno w ciepłym wybarwieniu, które nadaje aranżacji przytulności. Stonowane kolory i materiały tworzą doskonałe tło dla życia toczącego się w domu. Elegancki sznyt podkreślają złote detale w prostej formie. 

 

Wnętrze bryły skrywa w sobie przestrzeń o naturalnych barwach i optymalnych proporcjach. Nowoczesną klasykę podkreślają subtelne detale, których zbiór tworzy eleganckie i ponadczasowe wnętrze. Dobór naturalnych materiałów potęguje pozytywny efekt i zachęca do dalszego odkrywania przestrzeni.

Kamińska Stańczak Design

 

 

Łazienka dla gości otulona drewnem

Do strefy dziennej przylega mała toaleta. Jej przytulny charakter zawdzięczamy drewnu. Jego ciepłe oblicze dopełnia złota dekoracyjna oprawa, która doświetla strefę umywalkową. W tym samym wykończeniu jest podtynkowa bateria, która stanowi nie tylko biżuterię wnętrza, ale też pełni rolę klamry kompozycyjnej. Monochromatyczny charakter aranżacji przełamuje wzorzysta posadzka.

Ciekawym elementem projektu jest stojąca na podłodze umywalka Five Stars Line polskiej marki HushLab. Wyróżnia ją smukła, cylindryczna bryła. Jej doskonałą formę podkreśla wykończenie w matowej bieli. Umywalkę wykonano z kamienia mielonego – materiału trwałego i odpornego, gwarantującego komfortowe użytkowanie przez wiele lat.  

 

 

Prywatny azyl

Na oddzielnej kondygnacji znajdziemy prywatną strefę domowników. Tonąca w bieli i szarościach sypialnia „master” z przylegającą garderobą i łazienką, jest urządzona w tym samym klimacie, co cały dom. Aranżację dopełnia czerń oraz industrialne smaczki, takie jak modne szkło ornamentowe, które nie tylko wizualnie wzbogaca projekt, ale też pomaga w wydzieleniu stref funkcyjnych. Pożądany komfort uzyskano nie tylko dzięki wykorzystaniu najwyższej jakości materiałów. Na plus wpływają również przemyślane rozwiązania, jak chociażby wykładzina, która poprawia akustykę wnętrza. 

 

proj. Kamińska Stańczak Design
proj. Kamińska Stańczak Design

 

Salon kąpielowy w klimacie black & white

Przy sypialni znajduje się w pełni wyposażona łazienka. Jej monochromatyczny charakter to zasługa zastosowanych płytek wielkoformatowych z rysunkiem szlachetnego i jednocześnie bardzo wyrazistego biało – czarnego marmuru. Wyciszającą atmosferę wprowadza biała ceramika marki HushLab. Architekci zdecydowali się na umywalki nablatowe z serii Cloud oraz wannę wolnostojącą przyścienną Brick z kolekcji Bowls. Całość dopełnia chromowana armatura w matowym wykończeniu oraz minimalistyczne oświetlenie w formie prawie niezauważalnych, wpuszczonych w sufit punktów. 

 

Trend alert: wyraziste płytki marmurowe z mocnym żyłowaniem

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków