Nowa kreacja w mieszkaniu w powojennej kamienicy

Nowa kreacja w mieszkaniu w powojennej kamienicy | design: La Fala Studio

 

W tym wnętrzu nic nie jest oczywiste. Nietuzinkowe rozwiązania przeplatają się z historią i elementami vintage. Zabawa formą, optyką, kolorem i funkcją nadaje przestrzeni osobliwy charakter. W ten sposób mieszkanie przeznaczone na wynajem zyskało swój indywidualny styl, który oczaruje miłośników dobrego designu. Opracowaniem kompleksowego projektu aranżacji wraz z autorskim nadzorem zajęła się pracownia La Fala Studio.

 

Genius loci

Pełna swoboda przy realizacji projektu, jaką zostały obdarzone architektki przełożyła się nie tylko na wystrój, ale też pomysłowe rozwiązania funkcjonalne. Ponadto Agnieszka Dominik i Marlena Banaszewska zadbały o to, aby mieszkanie w powojennej kamienicy nie zgubiło historycznego kontekstu. Ducha miejsca przywołują elementy vintage oraz zachowany i odrestaurowany drewniany parkiet, który stanowi bazę aranżacji oraz akcentuje bogatą przeszłość.

 

Mieszkanie usytuowane jest na trzecim piętrze kamienicy zlokalizowanej przy ulicy Belwederskiej w dzielnicy Mokotów. W sąsiedztwie znajdują się Łazienki Królewskie, park Morskie Oko oraz park Promenada.

 

 

Otwarcie na nowe

Nowoczesnym udogodnieniem jest zmiana układu funkcjonalnego na otwarty. Wcześniej kuchnia, jadalnia oraz salon stanowiły odrębne pomieszczenia, co mogło sprawiać wrażenie klaustrofobiczne, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że mieszkanie ma tylko 55 m.kw.

Punktem zaczepienia okazały się dwa balkony umiejscowione po przeciwległych stronach kondygnacji. – Postanowiłyśmy wykorzystać ten atut i zaproponować dokładnie odmienne rozwiązanie, polegające na zaprojektowaniu otwartego układu mieszkania, tym samym połączenia strefy dziennej z pomieszczeniami kuchni i jadalni – wyjaśniają architektki. – Dzięki takiemu zabiegowi mieszkanie stało się bardziej przestronne i lepiej doświetlone  – dodają. Natomiast łazienka o centralnym położeniu zyskała dostęp do naturalnego światła poprzez wycięcie okrągłego otworu w ścianie. Pomysł ten idealnie wpisał się w estetykę projektu.

 

jadalnia z różowymi krzesłami
Projekt: La Fala Studio | zdjęcia: Zasoby Studio

 

Znaczenie koloru

Wnętrze jest nowoczesne i nietuzinkowe. Jego pozytywny klimat podkręcają nasycone kolory. Oprócz wizualnych aspektów, mądre zastosowanie barw poprawiło proporcje wysokiego mieszkania. Odcięcie kolorystyczne powierzchni od glifu okiennego aż do sufitu spowodowało iluzoryczne obniżenie pomieszczeń oraz łagodne przejście z przegrody pionowej na poziomą. Taki zabieg dodatkowo ocieplił przestrzeń. Kontynuacją pomysłu są dwukolorowe, długie zasłony.

 

Kolor odgrywa ważną rolę również w aranżacji niewielkiej łazienki. Przyjemny słoneczny ton otula wnętrze i wraz z zasłoną stanowi ,,miękką” przeciwwagę dla prostych, geometrycznych płytek. Duże lustro w strefie umywalkowej dubluje przestrzeń, jednocześnie powiększając ją.

 

 

Zabawa formą

Motywem przewodnim wnętrza są łuki, które pojawiają się na ścianach, lustrach oraz w detalach okładziny ściennej w kuchni i łazience. Uwagę przykuwa także umeblowanie w postaci zabudowanych górnych szafek w kuchni, wykończonych lustrem w kolorze różowym. Te, wydawać by się mogło, niuanse mają kolosalny wpływ na odbiór całości. W efekcie powstało wnętrze o wyrazistym charakterze, jednak z uwagi na przeznaczenie nieruchomości, wciąż pozostawiające przestrzeń na nowe.

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Wybrzeże

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków